• Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

182 Wyniki

Spodnie i spodenki rowerowe dla miłośników dwóch kółek

Idealna para spodenek rowerowych

Niezależnie od tego, czy chcesz spalić trochę kalorii po pracy, czy przejechać setki kilometrów w weekend - znalezienie idealnej pary spodenek rowerowych jest niezbędne dla komfortowej jazdy. Ci, którzy na siodełku spędzili kilka godzin w jeansach, wiedzą, jak ważne są idealnie dopasowane spodenki rowerowe z przemyślanymi szwami i wkładką amortyzującą. Dlatego dysponujemy szeroką gamą spodni i spodenek specjalnie zaprojektowanych do jazdy na rowerze.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz najlepsze spodnie i spodenki rowerowe dla rowerzystów szosowych. Oferujemy spodenki dla kobiet, mężczyzn i dzieci marek: ROSE, assos, GORE, X-BIONIC, VAUDE, CASTELLI, ENDURA i GONSO. Możesz wybierać między cienkimi, letnimi spodenkami a długimi spodniami ocieplanym, na szelkach lub bez i z różnymi typami wkładek.

Spodnie i spodenki do kolarstwa szosowego - co mam nosić pod spodem?

Aby zapewnić najlepszą oddychalność, nie zalecamy noszenia dodatkowej bielizny pod spodenkami. Producenci zwykle z dbałością projektują wkładki a spodenki mają jak najmniejszą ilość szwów. Dzięki temu Twoje spodenki rowerowe idealnie dopasowują się do ciała i ruchów, dzięki czemu możesz bieliznę zostawić w domu.

Która wkładka jest odpowiednia dla mnie?

W przeciwieństwie do pozycji na rowerze turystycznym lub na rowerze górskim kąt tułowia na rowerze szosowym jest bardziej ostry. Zwiększa to nacisk na przód i przednią część siodełka. Dlatego szosowe spodenki rowerowe wymagają innych wkładek niż spodnie używane do innych rodzajów jazdy na rowerze.

Ponieważ stanowią one najważniejszą część spodenek rowerowych, wkładki welurowe muszą być dobrze dostosowane do punktów kontaktu z ciałem. Dlatego wielu producentów przeprowadza rozległe testy i jazdy próbne aby znaleźć idealne położenie, materiał, szwy i gęstość pianki lub żelu. Boczne części wkładki są zwykle bardzo cienkie, aby umożliwić pedałowanie bez tarcia. Zapewnia to maksymalną mobilność w siodle. Poza tym wkładki zwykle różne strefy gęstości - punkty styku wypełnione są pianką o większej gęstości niż inne obszary. Dzięki temu twoja wkładka oferuje amortyzację tam, gdzie jest to potrzebne. Kanały wentylacyjne i perforacje wewnątrz pianki zapewniają oddychalność i stały przepływ powietrza. Zaleca się również wybór podkładki z antybakteryjną tkaniną zewnętrzną, aby dłużej zapewnić świeżość.

Kupując parę spodenek rowerowych możesz wybierać między wkładkami piankowymi a żelowymi Zaletą wkładek żelowych jest to, że zapewniają idealne dopasowanie dzięki bardziej elastycznemu materiałowi. Żel dopasowuje się do siodła i anatomii kolarza, jest to bardzo wygodne na długich dystansach.

Istnieją różne sposoby wszycia wkładki wewnątrz spodenek. W zależności od rodzaju obróbki wkładka jest przyszyta do głównej tkaniny mniejszą lub większą liczbą szwów. Niektórzy producenci wszywają wkładki tylko na kilku krawędziach aby umożliwić im swobodne poruszanie się podczas pedałowania.

Istnieją również wkładki specjalne, idealne dla kobiet i są one dostosowane do kobiecej anatomii. Ponieważ kobiety na ogół mają szersze kości miednicy, wkładki dla kobiet są zwykle szersze. Ponadto punkty kontaktu z siodełkiem różnią się od męskich. Dlatego też, jeśli szukasz spodenek damskich, upewnij się, że zintegrowana wkładka jest dedykowana kobietom.

Spodenki na szelkach

Oprócz klasycznych spodenek rowerowych do pasa, możesz również wybierać spośród modeli na szelkach. Te ostatnie mają wyraźną przewagę: są zawsze niezawodnie utrzymywane w miejscu. Bez poślizgu, bez wbijania się w pas i Twój brzuch! Klasyczne spodenki rowerowe mogą się przemieszczać i zsuwać podczas jazdy na rowerze, zaś spodenki i spodnie na szelkach sprawią, że będzie Ci wygodnie i zdecydowanie cieplej. Pamiętaj tylko, że spodnie i spodenki na szelkach szczególnie paniom mogą sprawiać kłopoty w czasie korzystania z toalety. Dlatego niektóre damskie spodenki na szelkach mają praktyczne funkcje ułatwiające rozpinanie, takie jak zamek błyskawiczny lub uchwyt na kark.

Jakie spodenki rowerowe są odpowiednie na spinning?

Ci, którzy wolą trenować w zimie w domu lub w klubie, mogą wybrać dowolny rodzaj spodenek rowerowych. Ponieważ możesz się spocić, zalecamy wybór spodenek rowerowych wykonanych z elastycznych i oddychających materiałów. W zależności od temperatury i osobistych preferencji, możesz wybierać między tradycyjnymi spodenkami rowerowymi lub spodenkami na szelkach dla jeszcze lepszego dopasowania. Wkładki sprawdzają się również na twardych siodełkach rowerków do spinningu.

Jakie spodnie rowerowe wybrać na jesień i zimę?

Ci, którzy nie chcą porzucić treningów na rowerze szosowym zimą powinni ubierać się ciepło! Posiadamy w ofercie szeroką gamę długich spodni rowerowych i spodni termicznych z ciepłą podszewką i wysoko odciętym panelem tylnym. W przypadku długich spodni szczególnie interesujące jest zastosowanie tkaniny wiatroodpornej w przedniej części nóg. Szczególnie ci, którzy potrzebują dodatkowego ciepła w chłodne dni lub podczas zjazdów, powinni wybrać spodnie rowerowe z wiatroszczelną membraną. Liczne modele spodni termicznych są wyposażone w cienką warstwę z tworzywa zintegrowaną z materiałem. Dzięki tamu nogi są lepiej chronione przed zimnym wiatrem. Należy jednak pamiętać, że większość spodni rowerowych nie jest całkowicie odporna na wiatr, posiada tylko przednią wiatroszczelną membranę. Wiatroszczelne rajstopy rowerowe są również wodoodporne, co oznacza, że woda i lekki deszcz nie przenikają przez materiał.

Dla miłośników prędkości oferujemy szeroką gamę damskich, męskich i dziecięcych spodni rowerowych, specjalnie zaprojektowanych do komfortowej jazdy na rowerze. Masz do wyboru długie spodnie kolarskie, ciepłe spodnie termiczne, cienkie, oddychające szorty i bieliznę, czarne lub kolorowe. Odkryj naszą ofertę spodni i spodenek rowerowych wiodących marek takich jak assos, GORE, X-BIONIC, VAUDE, CASTELLI, ENDURA i GONSO.