•  50,000 artykułów dostępnych do natychmiastowej wysyłki.
  •  Darmowy zwrot (dla wszystkich krajów w EU)
  •  Indywidualna porada przy zakupie roweru
  •  Możliwość zwrotu do 30 dni.
  •  Montowane w Niemczech

Maloja
Duch zaklęty w drewnie

Pomysł założenia firmy produkującej stroje sportowe i nazwanie jej maloja pochodzi z pasma gór w Górnej Engadynie. Wspomnienia niezapomnianych dni na śniegu spędzonych z przyjaciółmi do dziś inspirują firmę z Chiemgau i mają swe odbicie w filozofii firmy, którą wyróżnia:

  • Determinacja by podążać własną drogą.
  • Docenianie prostych i ważnych rzeczy w życiu.
  • Szczery i pełen szacunku stosunek do ludzi i natury.
  • Umiejętność czerpania radości z życia.

Firma z pasją podchodzi do projektowania funkcjonalnych strojów na rower góski, na szosę, do jazdy na biegówkach i skiturach, wspinaczki oraz biegania i przywiązuje dużą wagę projektów modnych, przystosowanych do aktywnego stylu życia. Maloja ma siedzibę w Rimsting am Chiemsee.

Alpan Way
Letnia kolekcja Maloja collection

Gdy patrzą na góry ich serca otwierają się. Wyglądają na idealne. Ale to coś więcej. Góry nieustannie się zmieniają. Wszystko się porusza. Wszystko się zmienia. Przez miliony lat. Nic nie jest doskonałe. Ale są na swój sposób poruszająca. Są takie jakie są: stare, chropowate, tknięte zębem czasu, ukształtowane przez wiatr i wodę. W maloja twierdzą, że są piękne.

W Japonii jest termin, którym opisywane jest piękno niedoskonałe: Wabi Sabi. Większość tego co zaliczamy do estetyki buddyzmu i zen reprezentowane jest w maloi od pierwszego dnia: przywiązanie do detali, szacunek do starych, zużytych obiektów. Prostota i szczerość.

Nazwanie obecnej kolekcji “Wabi Sabi” mogłoby być bezczelnością. Ale dla firmy z Alp identyfikacja z japońskim podejściem do życia jest tak silna, że stała się ich motywem przewodnim i źródłem inspiracji. Wabi Sabi wyróżnia się pewnym sposobem patrzenia na rzeczy. Mogą być proste, spokojnie, bezpretensjonalne, ale promienieją swoją obecnością, mocą i pięknem. Całkiem tak, jak góry.

Wpisywanie się w naturalny cykl początku i przemijania, przechodzenie swoją drogą przez życie, respektowanie człowieka i natury. Pasja, empatia i ciekawość. Tym wyróżnia się Maloja oraz Wabi Sabi.

Alps + Japan = Alpan

The Alpan Way.
Zainspirowane filozofią zen, buddyzem i Japonią.
Zrobione w góry.