Skarpety wodoodporne

Skarpetki wodoodporne

Bądź chroniony od podstaw


Skarpetki wodoodporne to rzecz niezbędna do aktywności na powietrzu w błocie i gdy jest mokro – na rower szosowych, górski, wspinaczkę czy bieg.
Skarpetki utrzymują stopę suchą i ciepłą na dłuższych wyprawach. W ofercie mamy szeroki wybór wodoodpornych skarpetek dla kobiet i mężczyzn we wszystkich rozmiarach i kolorach znanych marek jak SealSkinz.


Wodoodporna dzięki Hydrofilowej Membranie

Skarpetki wodoodporne są zwykle wyposażane w wodoodporną i oddychającą membranę. Ta ochronna warstwa wewnątrz materiału ma mikropory co znaczy, że pełno niej mikroskopijnych otworów lub porów. Otwory w membranie są tak małe, że większe od nich krople wody nie mogą się przez nie przedostać. Para wodna wytwarzana przez ciało dla odmiany może łatwo przechodzić przez perforację. Dlatego wodoodporne skarpetki utrzymują stopę ciepłą i suchą w deszczu oraz oferują dużą oddychalność dla lepszego komfortu. Membrany GORE-TEX to jedne z najbardziej znanych.


Taśma SealSkinz HYDROSTOP

Wszystkie wodoodporne skarpetki powinny oferować dwie zalety: z jednej strony nie powinny dopuszczać do przesiągania wody do buta, a z drugiej woda ściekająca wzdłuż nogi powinna również nie przeciekać do skarpetek. Renomowany producent SealSkinz ma na to nowatorskie rozwiązanie - stworzenie opaski, która zamyka przestrzen między skórą i mankietem skarpetki. Stąd firma używa taśmy HYDROSTOP po wewnętrznej stronie mankietu. Ta silikowana taśma zapewnia odpowiednio ciasne dopasowanie i zapobiega przesuwaniu dając w ten sposób dodatkową barierę zapobiegającą penetrowaniu przez wodę spływającą z góry. W ten sposób jesteś idealnie chroniony od wilgoci i deszczu.


Wodoodporne Skarpetki na zimne dni

Szczególnie w zimne i deszczowe dni jesienią i zimą wodoodporne skarpetki mogą zapewnić Ci wyjątkowo wysoką izolację. Dlatego rekomendujemy zakładanie skarpetek ocieplanych lub z wełny merino aby stopy pozostały ciepłe w zimne miesiące roku.


Chcesz mieć suche stopy w błocie i deszczu? Nasze wodoodporne skarpetki to coś dla Ciebie! W sklepie internetowym ROSE znajdziesz odpowiednie skarpetki by stopa pozostała ciepła i sucha. W ofercie mamy szeroki wybór wodoodpornych skarpetek rowerowych damskich i męskich we wszystkich dostępnych kolorach i rozmiarach renomowanych marek jak SealSkinz.