• Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

47 Wyniki

Rękawiczki szosowe - lekkie rękawiczki kolarskie na wyścigi i do treningów.

Dobra para rękawiczek rowerowych to podstawowa część wyposażenia rowerzysty. Szczególnie gdy na rowerze szosowym spędzasz wiele godzin wysokiej klasy rękawiczki kolarskie będą absorbować mikrowibracje spowodowane przez nierówności na drodze i w ten sposób gwarantować bardziej komfortową jazdę. Przygotowaliśmy przewodnik dla kupujących ze wszystkimi, ważnymi podpowiedziami by pomóc Ci wybrać właściwe rękawiczki by czerpać największą przyjemność z jazdy kolarzówką. Znajdziesz tu wszystkie informacje potrzebne by kupić dobrą parę rękawiczek do kolarstwa szosowego począwszy od rodzaju wyściółki po właściwe materiały na lato lub zimę.

Nasza oferta produktów obejmuje duży wybór rękawiczek kolarskich dla kobiet i mężczyzn, we wszystkich typowych rozmiarach i zakresach cenowych renomowanych marek jak ROSE, Roeckl, Chiba, GripGrab, GORE WEAR, Ziener, Shimano, Mavic, assos, Castelli i wielu innych. W sklepie internetowym ROSE z pewnością znajdziesz właściwy model!


Żel czy pianka - jakiej wyściółki potrzebujesz?

  • Wyściółka z pianki: Jazda po nierównych drogach i ścieżkach powoduje mikrowibracje, które przekazywane są na ręce nawet jeśli rower ma z przodu amortyzowany widelec. Zintegrowana wyściółka z pianki na dłoni może absorbować te mikrodrgania i w ten sposób zapobiec przedwczesnemu zmęczeniu dłoni.
  • Wyściółka żelowa: Alternatywną dla wyściółki z pianki jest wyściółka żelowa. Żelow podkładki na dłoni absorbują wstrząsy bardziej wydajnie i oferują lepszą ochronę przed wibracjami spowodowane przez nierówne drogi i ścieżki.

Rękawiczki kolarskie na lato

W gorące dni Twoje rękawiczki rowerowe powinny być przede wszystkim: oddychające. Materiał powinien absorbować nadmiar wilgoci, szybko schnąć i odprowadzać wilgoć na zewnątrz zapewniając poczucie suchej skóry i chłodu na skórze.

Wyjątkowo lekkie materiały z siatki oraz perforowane materiały funkcyjne na dłoni to preferowane tkaniny podczas lata jako, że pozwalają na dobrą wentylację dłoni.

Niektóre rękawiczki w naszej ofercie mają inną, interesującą zaletę, która zapobiega nierównej opaleniźnie. Słońce przedostaje się przez delikatną i lekką tkaninę na zewnętrznej stronie dłoni. W taki sposób pozwalają na równomierną opaleniznę na dłoniach. Kolarskie rękawiczki z materiałem przepuszczającym słońce oznaczone są w tekście opisującym produkt.


Zimowe rękawiczki szosowe

Oferujemy szeroki wybór ocieplanych, zimowych rękawiczek na chłodne dni, które oferują odpowiednią ochronę dzięki izolującemu materiałowi. Różnie między rękawiczkami zimowymi:

  • Softshell: Jeśli chcesz ochrony przed lekkim deszczem lub mżawką w chłodne dni to wiatroodporny i odpychający wodę materiał softshellowy jest właściwym wyborem.
  • Membrana chroniąca przed wiatrem: Producenci często oferują nie przepuszczającą wiatru membranę w zimowych rękawiczkach kolarskich. To zwykle cienka warstwa plastiku zintegrowana z materiałem. Chroni przed przenikaniem zimna do wewnątrz. Mikroskopijnie małe otwory w plastikowej powłoce pozwalają jednak wodzie przenikać przez materiał gdy się pocimy i odparowuje ona szybko na zewnątrz. Aby zapewnić skórze poczucie suchości i ciepła Popularną membraną przeciwwiatrową jest np GORE WINDSTOPPER.
  • Membrana przeciwwiatrowa i wodoodporna: W zimne dni z niepewną pogodą wiatro- i wodoodporna membrana oferuje świetną ochronę! Mikropory w plastikowej warstwie zintegrowanej z materiałem nie tylko zatrzymują wiatr, ale także zapobiegają wnikaniu kropel deszczu do wewnątrz. Idealne na deszczową pogodę! Popularne membrany przeciwiatrowe to na przykład GORE-TEX i EUROTEX.
  • Kompatybilne z ekranami dotykowymi: Wiele rękawiczek rowerowych z pełnymi palcami do użytkowania w zimie ma zitegrowane włókna na palcach i kciuku, które pozwalają używać smartfona.

Nasz szeroki wybór zimowych rękawiczek rowerowych chroniących palce przed zmarznięciem możecie znaleźć tutaj


Jak powinny być dopasowane moje rękawiczki?

Twoje nowe rękawiczki z krótkimi lub długimi palcami powinny być dopasowane tak byś czuł się w nich jak w drugiej skórze - nie powinny być zbyt ciasne i ograniczać swobody ruchów. Mankiet powinien otaczać nadgarstek, być dopasowany i komfortowy zarazem.


W co powinni być wyposażone moje rękawiczki?

W zależności od modelu niektóre rękawiczki mają dodatkowe elementy. Oto te najważniejsze, które mogą poprawić Twoje odczucia na rowerze.

  • Antypoślizgowe nadruki z silikonu: Wiele rękawiczek ma silikonowe nadruki na dłoni. Zapewniaja dodatkowe trzymanie na kierownicy i manetkach.
  • Terry thumb: Kciuk niektórych rękawiczek rowerowych jest wykonany ze szczególnie wchłaniającego materiału. Możesz zetrzeć pot z czoła bądź kącików ust podczas jazdy.

Z tym przewodnikiem dla kupujących będziesz mógł z łatwością znaleźć rękawiczki na kolarzówkę dopasowane do dyscypliny jaką uprawiasz. Nasi eksperci chętnie doradzą w temacie rękawiczek rowerowych. Asortyment jaki oferujemy to szeroki wybór rękawiczek szosowych dla kobiet i mężczyzn, we wszystkich standardowych rozmiarach i przedziałach cenowych renomowanych producentów jak ROSE, Roeckl, Chiba, GripGrab, GORE WEAR, Ziener, Shimano, Mavic, assos, Castelli i wiele innych. W sklepie internetowym ROSE z pewnością znajdziesz właściwy model!