• Sortowanie według::
 • Dodatkowe filtry less filters

50 Wyniki

Rękawiczki MTB - maksymalna kontrola na trasie

W przeciwieństwie do rękawiczek przeznaczonych do jazdy po mieście lub na szosie rękawiczki MTB muszą spełnić wyjątkowe oczekiwania. Takie rękawiczki muszą oferować większą ochronę przed uderzeniami i upadkami jak również pewnie trzymać kierownicę. Nasz przewodnik po rękawiczkach do jazdy w górach pomoże Ci znaleźć odpowiednią parę rękawiczek.

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór rękawiczek rowerowych MTB na lato i zimę, dla kobiet i dla mężczyzn, we wszystkich standardowych rozmiarach, kolorach i w szerokim zakresie cenowym renomowanych producentów jak ROSE, Roeckl, FOX, GORE WEAR, 100%, Chiba, GripGrab, Mavic, Ziener i wielu innych. Z pewnością znajdziesz odpowiedni model tutaj!


Pianka lub żel albo żadnej wyśćiółki

Szczególnie w kolarstwie górskim wibracje i wstrząsy spowodowane przez nierówne trasy docierają do Twoich rąk pomimo amortyzowanego widelca w Twoim rowerze Ciągłe obciążenia mogą doprowadzić do wcześniejszego zmęczenia rąk. Aby zapewnić najlepszy komfort i radość z jazdy po szczególnie trudnych ścieżkach możesz wybrać rękawiczki z wyściółką na wewnętrznej stronie dłoni. Możesz wybrać między rękawiczkami MTB zarówno z wyściółką z pianki jak i żelową:

 • Wkładka z pianki: Pianka skutecznie pochłania drgania i wibracje. Dzięki „pamięci” zawsze powraca do oryginalnego kształtu.
 • Wkładki żelowe: Wkładki żelowe na dłoni oferują jeszcze lepsze pochłanianie drgań. To pomaga chronić Twoje dłonie szczególnie skutecznie od wstrząsów i wibracji na ścieżkach.
 • Bez wyściółki: Wielu rowerzystów jeżdżących po górach używa rękawiczek bez wyściółki na dłoni. Takie rękawiczki zapewniają najlepszy kontakt z kierownicą i jej uchwyt.

Który materiał preferujesz?

W przeciwieństwie do rękawiczek używanych w turystyce lub kolarstwie szosowym rękawiczki do jazdy po górach powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Zwykle producenci używają w większości wytrzymałe na rozdarcie materiały jak CORDURA, jako że chcą by rękawiczki chroniły przed kolcami i gałęziami rosnącymi wokół ścieżek.

Materiał na dłoniach powinien być również wykonany z wytrzymałego, antypoślizgowego materiału aby rękawiczka oferowała dostateczne trzymanie kierownicy, nie zużywała się zbyt szybko po kontakcie z kierownicą lub ziemią.

Niektórzy producenci dodają do swoich rękawiczek MTB podwójną warstwę materiału w miejscach szczególnie narażonych na obciążenia lub wyściółkę między kciukiem i palcem wskazującym dla dodatkowej ochrony Twoich dłoni.

Ponadto ważnym jest by Twoje rękawiczki rowerowe były idealnie dostosowane do pory roku i zapewniały wentylację latem i chroniły dłonie przed wychłodzeniem zimą. Poniżej piszemy na co jeszcze należy zwracać uwagę przed zakupem rękawiczek MTB na lato i zimę.


Rękawiczki MTB na szybkie trasy

Jeśli lubisz downhill na rowerze lub życzysz sobie ekstra ochronę na ścieżkach rękawiczki rowerowe z ochraniaczami są warte uwagi. Idea wyposażenie rękawiczek w ochraniacze przyszła z motocrossu - teraz jest także coraz bardziej popularna wśród fanów MTB. Aby lepiej chronić podczas upadku rekawiczki takie mają ochronę przed uderzeniami, która często obejmujekostki palców. Idealna ochrona przed ścieraniem, kolcami, gałęziami i siniakami.


Rękawiczki MTB na lato

Na lato rekomendujemy szczególnie lekkie rękawiczki zapewniające dobrą wentylację. Do wyboru są dwie wersje:

 • Rękawiczki bez palcówi: Na pewno jeżdżący po górach mogą wybrać rękawiczki bez palców, z lekkim materiałem na wierzchu dłoni z siatki lub przepuszczającym słońce. To zapewnia idealną oddychalność i ciągłą wentylację.
 • Rękawiczki z palcami: Jeśli potrzebujesz lepszego trzymania powinieneś wybrać rękawiczki z palcami. Dzięki antypoślizgowemu materiałowi na dłoni i często także silikonowym wstawkom na palcach te rękawiczki rowerowe zapewniają idealne trzymanie kierownicy, a co więcej, lepszy chwyt klamek hamulcowych i manetek. Jeśli chcecie używać ich latem powinniście wpierw upewnić się, że wykonane są z lekkiego, oddychającego materiału wierzchniego. Przepuszczalny, lekki materiał z siatki na wierzchu dłoni jest tu szczególnie polecany.

Rękawiczki MTB na zimę

W zimie Twoje rękawiczki rowerowe przede wszystkim powinny być ciepłe. Aby ochronić Cię przed zimnem przy niskich temperaturach ocieplająca wyściółka, z softshellu czy rękawiczki z chroniącą przed wiatrem membraną powinny być wystarczające. Jeśli jednak nie chcesz zostać w domu podczas złej pogody powinieneś sięgnąć po rękawiczki z membraną wiatro- i wodoodporną. Rękawiczki różnią się między sobą:

 • Rękawiczki ocieplane Na zimowe dni rękawiczki wykonane z ciepłych materiałów jak flis są idealne. Tkanina chroni przed zimnem i utrzymuje ciepło rąk. Rękawiczki te są tylko zabezpieczające przed wiatrem i odpychające wodę co oznacza, że woda może przeniknąć przez materiał po pewnym czasie. Na zimowe wycieczki po ścieżkach ocieplane rękawiczki są przeznaczone tylko wtedy gdy temperatura bardziej nie spadnie, a powietrze jest suche.
 • Rękawiczki z softshellu Softshell to materiał, który wyróżnia się ochroną przed wiatrem i pewną odpornością na wodę. W ten sposób zimowe rękawiczki rowerowe wykonane z softshellu ochronią przed zimnem, lekkim deszczem i wilgocią. Ponadto softshell jest bardzo elastyczny, oddychający i dzięki temu komfortowy.
 • Rękawiczki rowerowe z membraną wiatroodporną: Wiatroodporna membrana jak popularny GORE WiNDSTOPPER jest cienką warstwą plastiku zintegrowaną z materiałem aby zapobiegać by wiatr przedostawał się do środka. Membrana ma wiele, mikroskopijnych otworów, które pozwalają wodzie odparowywać na zewnątrz. To zapewnia oddychalność materiału. Dodatkowo membrana wiatroodporna jest zawsze odporna na wodę i chroni przed mżawką. Idealne na zimowe wycieczki z chłodym wiatrem!
 • Zimowe rękawiczki rowerowe z membraną wiatro- i wodoodporną: Jeśli chcesz jeździć na rowerze także przy niestabilnej pogodzie Twoje rękawiczki zimowe powinny mieć wiatro- i wodoodporną membranę jak GORE-TEX lub EUROTEX. W przeciwieństwie do membrany odpornej na wiatr mikroskopijne otwory w warstwie z tworzywa są tak małe, że nie pozwalają kroplom wody penetrować materiał. W ten sposób jesteś idealnie chroniony przed zimnym wiatrem i deszczem. W tym samym czasie woda może odparowywać na zewnątrz co gwarantuje że będzie ci ciepło i sucho w ręce.

Więcej interesujących zalet rękawiczek MTB:

 • Kompatybilność z ekranami dotykowymi: Zintegrowane włókna na kciuku i palcach wielu rękawiczek MTB z długimi palcami pozwala na użycie ekranów dotykowych bez konieczności ściągania rękawiczek. Idealne do wyboru piosenki lub używania aplikacji! To czy dany model rękawiczek jest kompatybilny z ekranami dotykowymi znajdziesz w opisie produktu,
 • Antypoślizgowe nadruki z silikonu: Niewielkie nadruki na wewnętrznej stronie dłoni i palcach oferują lepsze trzymanie kierownicy i dźwigni hamulca - także gdy jest mokro.

Dzięki tym poradom łatwo znajdziesz idealną parę rękawiczek MTB, które będą chronić i zapewniać maksymalne trzymanie kierownicy. Jeśli masz więcej pytań nie wahaj się zapytać naszych ekspertów emailem, telefonem lub osobiście w jednym z naszych sklepów. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór rękawiczek rowerowych MTB na lato i zimę, dla kobiet i dla mężczyzn, we wszystkich standardowych rozmiarach, kolorach i w szerokim zakresie cenowym renomowanych producentów jak ROSE, Roeckl, FOX, GORE WEAR, 100%, Chiba, GripGrab, Mavic, Ziener i wielu innych. Z pewnością znajdziesz odpowiedni model tutaj!