• Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

48 Wyniki

Rękawiczki bez palców do kolarstwa szosowego, MTB i na wycieczki

Gdy jedziesz na rowerze w upalne lato rękawiczki rowerowe to podstawowa część Twojego wyposażenia. Lekkie rękawiczki zapewniają większą radość z jazdy, pewny chwyt kierownicy oraz - w przypadku zintegrowanej wyściółki - komfortowe pochłanianie drgań. Nasz praktyczny poradnik pomoże Ci wybrać idealną parę rękawiczek na lato.

Nasz szeroki wybór obejmuje lekkie rękawiczki rowerowe dla kobiet, mężczyzn i dzieci, wykonane z przewiewnych materiałów na lato. Odkryj krótkie rękawiczki na szosę i MTB we wszystkich standardowych kolorach i zakresach cenowych renomowanych producentów jak ROSE, assos, Castelli, Chiba, Northwave, Roeckl i wielu innych!


Lekkość to podstawa – odpowiedni materiał dla Twoich rękawiczek rowerowych na lato

Szczególnie latem Twoje rękawiczki powinny być lekkie, przewiewne i oddychające. Do wyboru są różne materiały. Szczególnie popularne gdy jest gorąco są materiał z siateczki , które szybko odprowadzają nadmiar wilgoci i ciepła na zewnątrz i mogą one odparować. W ten sposób Twoje dłonie pozostaną także komfortowo suche i chłodne w upalne dni.

Niektóre marki takie jak Roeckl oferują materiały jak SunTan, pozwalające na równomierną opaleniznę wierzchu dłoni.

Materiał na dłoni to najczęściej syntetyczna skóra, oferująca dobrą odychalność z jednej strony jak również dobre trzymanie się kierownicy.


Wyściółka żelowa lub z pianki

Gdy jedziesz na swoim rowerze nierówne drogi lub wyboiste ścieżki powodują mikrowibracje, które dosięgają Ciebie poprzez koła, widelec i kierownicę. Ciągły stress spowodowany przez wibracje może spowodować przedwczesne zmęczenie Twoich dłoni. Można to rozwiązać integrując wyściółkę na wewnętrznej stronie dłonie wykonaną z pianki lub żelu. Przeczytaj, która wyściółka będzie dla Ciebie właściwa:

  • Pianka: Klasyczna wyściółka po wewnętrznej stronie dłoni wykonana jest z pianki, która ściska się podczas wstrząsów, a potem wraca do pierwotnego kształtu.
  • Żel: Dla lepszego pochłaniania drgań powstają także rękawiczki rowerowe z żelowymi wstawkami na dłoni. Żel bardziej równo rozprasza wibracje i oferuje lepszą ochronę dla Twoich dłoni.

Praktyczne elementy wyposażenia rękawiczek rowerowych:

  • Antypoślizgowe nadruki z silikonu: Wiele rękawiczek ma specjalne, silikonowe nadruki na dłoni. W ten sposób trzymają się lepiej kierownicy gdy ręce są spocone lub podczas deszczu.
  • Uchwyt do ściągania: Wiele rękawiczek ma wszytą taśmę między palcami, która zapobiega wywracaniu się ich na lewą stronę gdy ściągasz rękawiczkę z dłoni. W ten sposób nie musisz z powrotem wkładać palców z powrotem przed kolejnym użyciem.
  • Zapięcie na rzep: Wiele modeli wyposażone jest w umożliwiające regulację zamknięcie z rzepu na nadgarstku by zapewnić dobre dopasowanie. W ten sposób rękawiczki pasują jak ulał i pozwalają na szybką regulację podczas jazdy.
  • Elastyczny mankiet: Elastyczne mankiety to inne rozwiązanie, które nie wymaga dodatkowego zapięcia. Takie mankiety dopasowane są jeszcze bardziej i nie pozwalają na zsunięcie się podczas jazdy.
  • Kciuk Terry: Kciuk w niektórych rękawiczkach wykonany jest z wyjątkowo absorbującego materiału. W ten sposób możesz ocierać pot z czoła podczas jazdy.

Dzięki tym radom będziesz w stanie znaleźć idealne, rękawiczki bez palców na swój trening na szosie, nadchodzącą wycieczkę czy przygodę w górach. Jeśli masz więcej pytań

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór rękawiczek rowerowych bez palców dla kobiet, mężczyzn, dzieci, wykonanych z przewiewnych materiałów na lato. Odkryj rękawiczki na szosę i MTB we wszystkich standardowych kolorach i przedziałach cenowych renomowanych producentów jak ROSE, assos, Castelli, Chiba, Northwave, Roeckl i wielu innych!