Rękawiczki/Szaliki

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

179 Wyniki

Rękawiczki kolarskie do jazdy na szosie i MTB

Gdy wychodzisz na rower rekomendujemy założenie rękawiczek by mieć lepszy kontakt z kierownicą i pewniejszy chwyt. W tym przewodniku dla kupujących chcielibyśmy wyjaśnić Ci różnice między różnymi typami rękawiczek, typami wyściółek, jak powinny być dopasowane owe rękawiczki oraz na co powinno się zwrócić uwagę jeśli zamierza się korzystać w rękawiczkach z telefonu komórkowego.

W naszej gamie produktów znajdziesz szeroki wybór damskich, męskich oraz dziecięcych rękawiczek rowerowych w różnych rozmiarach, przedziałach cenowych oraz kolorach, do używanie na wycieczkach, podczas jazdy kolarzówką czy rowerem MTB. Odkryj szeroki wybór rękawiczek rowerowych na lato i zimę renomowanych producentów jak ROSE, Castelli, GORE WEAR, Roeckl, GripGrab, ENDURA, Northwave i wielu innych.


Dlaczego używać rękawiczek?

Techniczne rękawiczki rowerowe to podstawowy element wyposażenia każdego rowerzysty. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów i wyposażone w praktyczne rozwiązania. Grubszy materiał na dłoni wykonany najczęściej z syntetycznej skóry, z antypoślizgowymi, silikonowymi nadrukami zapewniającymi pewniejszy chwyt pozwalają śliskim od potu dłoniom pewnie trzymać się chwytów na kierownicy. Dodatkowa wyściółka z pianki lub żelu redukuje wibracje na nierównościach by chronić dłonie.


Jakie rękawiczki wybrać?

Najlepsze rękawiczki rowerowe nie będą dla Ciebie dobre jeśli nie odpowiadają zakresowi użytkowania i nie pasują należycie. Ich przeznaczenie decyduje o tym, z jakiego materiału będą wykonane, czy powinny być bez palców czy z palcami, czy potrzebujesz pianki czy też żelu w wyściółce, czy mają współdziałać z ekranem dotykowym lub nie. Dlatego różne rodzaje rękawiczek rowerowych dostępne są w naszym sklepie ROSE bikes.

Na przykład w swojej ofercie mamy specjalne rękawiczki zimowe To rękawiczki rowerowe wykonane z ocieplanych materiałów by chronić Twoje dłonie przed wychłodzeniem. Ponadto wiele rękawiczek zimowych z pełnymi palcami uszyte jest z dodatkiem wiatro- i wodoodpornej membrany lub pokryte specjalną warstwą chroniącą przed wiatrem, deszczem i mgłą.

W zależności od użytkowania możesz wybrać między rękawiczkami szosowymi i rękawiczkami MTB My już ułożyliśmy je w kategorie w zależności od materiału i użytej wyściółki. W ten sposób będziesz dokładnie wiedzieć czego potrzebujesz.

Ponadto nasza oferta obejmuje rękawiczki bez palców i z pełnymi palcami.


Jakie rękawiczki wybrać na zimę?

Najlepsze rowerowe rękawiczki na zimę wykonane są z połączenia różnych materiałów i specjalnie przystosowane na zimnie dni. Po pierwsze rękawiczki rowerowe na temperatury poniżej zera powinny być ocieplone co zapewni dobrą izolację od chłodu. Zewnętrzne materiały zimowych rękawiczek są starannie dobierane aby zapewnić najlepsze ocieplenie. W zależności od temperatury i odczucia chłodu możesz wybrać między modelami wiatrodpornymi, z wykończeniem odpychającymi wodę wykonanymi z softhellu lub ocieplanymi rękawiczkami rowerowymi na zimę z wiatro- i wodoodporną membraną. To zapewni najlepszą ochronę także podczas zimy,


Rękawiczki rowerowe – jaki rozmiar jest dla mnie

Wybór właściwego rozmiaru jest bardzo ważny. Rękawiczki rowerowe nie mogą być ani za duże, ani za małe. Rękawiczki powinny być dopasowane by zapewniać idealne trzymanie oraz odpowiednie funkcjonowanie wyściółki. Nie mogą być zbyt ciasne gdyż ograniczają swobodę ruchów i uciskają na nerwy powodując drętwienie dłoni. Palce powinny mieć wystarczająco dużo miejsca, podobnie nadgarstek - nie mogą być zbyt opięte. Nasi eksperci w centrum obsługi klienta i w naszych sklepach BIKETOWN chętnie pomogą dobrać odpowiedni rozmiar.


Z wyściółką czy bez?

Jeśli już nosisz rękawiczki rowerowe bez wyściółki to z pewnością docenisz efekt jaki daje. Jazda po nierównych drogach lub ścieżkach powoduje mikrowibracje, które docierają do rąk bez względu na zawieszenie w Twoim rowerze. Wibracje prowadzą do zmęczenia dłoni. Wysokiej jakości rękawiczki z wysokiej klasy wyściółką idealnie temu zapobiegają. Oferujemy rękawiczki z wyściółką z gąbki jak również rękawiczki rowerowe z wyściółką żelową.


Wyściółka żelowa

Rękawiczki rowerowe z wkładkami z żelu to świetna alternatywa wobec tych, które mają wyściółkę z gąbki. Żel oferuje lepsze pochłanianie drgań i w ten sposób lepiej chroni ręce od wibracji spowodowanych przez nierówne drogi czy ścieżki. Rękawiczki rowerowe z żelem są idealne dla rowerzystów, którzy szukają rękawiczek mocno pochłaniających drgania.


Rękawiczki rowerowe z ochraniaczami

Szczególnie jeśli chodzi o kolarstwo górskie rekomendujemy używanie rękawiczek rowerowych z ochroną stawów w palcach i wykonanych z wytrzymałych materiałów. Te rękawiczki mają specjalne ochraniacze na palce które absorbują energię uderzenia gdy spadniesz z roweru i rozpraszają ją na większej powierzchni. W ten sposób zapewniają idealną ochroną na Twoją rowerową wycieczkę. Rękawiczki rowerowe ze zintegrowanymi ochraniaczami możecie znaleźć w kategorii rękawiczki MTB.


Rękawiczki rowerowe z funkcją obsługi ekranu dotykowego

W standardowych rękawiczkach trudno jest obsługiwać smartfon podczas jazdy. Dlatego są rękawiczki rowerowe ze specjalnymi, metalowymi elementami na palcach. W ten sposób możesz używać w nich smartfona. Rękawiczki rowerowe, które są kompatybilne z ekranami dotykowymi mają tą cechę wymienioną w opisie produktu.Z tymi podpowiedziami na pewno znajdziesz odpowiednie dla siebie rękawiczki rowerowe. Po prostu porówaj różne modele rękawiczek rowerowych i znajdź najlepszą parę odpowiednią do rodzaju sportu jaki uprawiasz. Nasi eksperci chętnie Ci pomogą jeśli nie masz pewności co do wyboru i potrzebujesz dodatkowej porady.

W naszej gamie produktów znajdziesz szeroki wybór damskich, męskich oraz dziecięcych rękawiczek rowerowych w różnych rozmiarach, przedziałach cenowych oraz kolorach, do używanie na wycieczkach, podczas jazdy kolarzówką czy rowerem MTB. Odkryj szeroki wybór rękawiczek rowerowych na lato i zimę renomowanych producentów jak ROSE, Castelli, GORE WEAR, Roeckl, GripGrab, ENDURA, Northwave i wielu innych.