• Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

78 Wyniki

Kurtki MTB na Downhill, Enduro i do jazdy po ścieżkach

Czas wsiąść na MTB i przetrzeć szlak. Ci, którzy wiedzą, jak rowerzyści górscy wyglądają po wycieczce, wiedzą, jak ważna jest odpowiednia kurtka rowerowa. Kurtka chroni przed rozpryskami błota spod kół i zimnymi podmuchami i i zapewnia przyjemne ciepło podczas jazdy. W zależności od potrzeb można wybierać między lekkimi kurtkami softshell na sezon letni lub chłodne letnie wieczory, lekkimi kurtkami przeciwdeszczowymi oraz wiatro- i wodoodporne kurtkami termicznymi na zimę! Bez względu na to, czy wolisz jazdę na szlaku, trasę krajoznawczą, górską czy zjazdową - oferujemy odpowiednią kurtkę dla każdego z entuzjastów MTB!

Posiadamy w ofercie szeroką gamę kurtek MTB dla kobiet i mężczyzn we wszystkich popularnych rozmiarach, przedziałach cenowych i kolorach - od klasycznej czerni po stylowe kolory sezonu - uznanych marek jak ENDURA, GORE WEAR, FOX, ION, VAUDE i RÓŻA. Dzięki nim będziesz doskonale przygotowany do następnej przygody!

Która kurtka MTB jest odpowiednia?

Wybór kurtek do rowerów górskich jest ogromny. Są one dopasowane lub mają luźny krój, są wiatroodporne lub wiatroszczelne, wodoodporne, lekkie, szczególnie oddychające lub ciepłe i izolowane. Ten przewodnik dla kupujących pomoże Ci znaleźć odpowiednią kurtkę MTB idealną dla Twoich potrzeb.

Wiatroszczelne kurtki MTB - Dobra ochrona przed podmuchami wiatru

Podstawowe rozróżnienie między wiatroodpornymi i wiatroszczelnymi kurtkami MTB. Odporna na wiatr membrana kurtki rowerowej zmniejsza odczuwanie chłodu przy podmuchach wiatru. Wraz ze wzrostem prędkości wiatru odczuwalna temperatura powietrza jest niższa niż w rzeczywistości. Na przykład temperatura powietrza przy umiarkowanych prędkościach wiatru wynosząca 5 ° C może być odczuwana dla ciała jako -18 ° C . Membrana, która zatrzymuje podmuchy eliminuje ten efekt i chroni przed wychłodzeniem przez wiatr. Niektóre popularne wiatroszczelne membrany to membrany GORE WINDSTOPPER i membrany WINDPROOF firmy VAUDE.

Alternatywą są kurtki na rower górski z membraną odporną na wiatr lub z odporną na wiatr tkaniną. Mimo, że te kurtki nie mogą całkowicie powstrzymać przedostawania się wiatru, zapewniają one ochronę przed podmuchami i zimną pogodą. Dlatego nadają się przede wszystkim na dni bez wiatru i z lekkim wiatrem.

Zeby zapoznać się z szerszym wyborem wodoodpornych kurtek kliknij tutaj.

Kurtki softshell MTB - najlepszy wybór

Kurtki softshell stały się popularnym strojem podczas uprawiania sportu i w życiu codziennym, szczególnie dzięki swej wszechstronności. Kurtki softshell MTB są nie tylko wiatroszczelne i wodoodporne, ale również są bardzo elastyczne i przyjemnie miękkie. Dzięki temu są dobrym wyborem, gdy potrzebujesz nieco większej izolacji i ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Aby zobaczyć wybór ciepłych kurtek softshell sportowych i rekreacyjnych patrz tutaj.

Kurtki zimowe MTB - idealne na chłodne pory roku

Jeśli nie chcesz obejść się bez kolarstwa górskiego w zimie, oferujemy wybór kurtek termicznych zapewniających odpowiednią izolację i ciepło w okresie jesienno-zimowym. Te kurtki zimowe MTB mają na przykład miękką i ciepłą podszewkę z polaru lub wypełnienie PRIMALOFT, które może powstrzymać przedostawanie się zimnego powietrza. Dzięki temu jesteś doskonale chroniony w niskich temperaturach.

Aby poznać większy wybór ciepłych kurtek termicznych na zimę zobacz tutaj.

Dodatkowe przydatne funkcje kurtki MTB

  • Przedłużany tył - większość kurtek górskich posiada przedłużony tył. W ten sposób chronią Cię przed podmuchami i i rozpryskami spod kół gdy jedziesz pochylony na rowerze.
  • Kaptur - deszcz nie powstrzyma Cię przed jazdą! Warto kupić kurtkę przeciwdeszczową MTB z kapturem. Niektórzy producenci produkują kurtki z odpinanymi kapturami, które można naciągnąć na kask rowerowy. Tak więc nic nie będzie padało na twoją głowę.
  • Kurtki z odpinanymi rękawkami - Prognoza pogody jest niejasna i nie wiesz, czy powinieneś nosić kurtkę lub kamizelkę? Nasze kurtki zip-off będą dla Ciebie idealnym wyborem. Wyposażone są w zamek błyskawiczny w górnej części rękawów, aby odpiąć rękawy. Pozwala to szybko przekształcić kurtkę w kamizelkę jednym ruchem nadgarstka. W ten sposób jesteś doskonale przygotowany na każdą pogodę i temperaturę.
  • Mała kurtka łatwa do spakowania - Jest ciepło, ale prognoza pogody przewiduje deszcz lub wiatr? Co powiesz na kurtkę przeciwdeszczową lub wiatrówkę do wykorzystania w nagłych wypadkach? Wiele kurtek górskich jest bardzo łatwych w pakowaniu i wyjątkowo lekkich. Dlatego łatwo umieścić je w kieszeni koszulki lub torbie podsiodłowej, aby była gotowa pod ręką, gdy jesteś w potrzebie.
  • Suwaki - Jeśli chcesz, aby jeszcze zwiększyć oddychalność zalecamy wybór kurtki z suwakami pod pachami. Pozwala to na zwiększenie wentylacji w wybranych sekcjach.
  • Kompatybilność z plecakami - ciężko załadowane plecaki mogą być problematyczne do umieszczenia na kurtkach rowerowych z membraną. Ze względu na zwiększone tarcie, woda może łatwiej wnikać w materiał, co prowadzi do zwiększonego zużycia. Dlatego niektórzy producenci wzmocnili swoje kurtki MTB na ramionach. W ten sposób nie musisz się obywać bez plecaka podczas pokonywania kolejnej trasy MTB.

Dzięki tym pomocnym wskazówkom z pewnością znajdziesz odpowiednią kurtkę rowerową. Nasi eksperci chętnie Ci pomogą, jeśli nie masz pewności, która kurtka jest odpowiednia dla Ciebie i Twoich potrzeb. Oferujemy szeroką gamę kurtek MTB dla kobiet i mężczyzn we wszystkich popularnych rozmiarach, przedziałach cenowych i kolorach - od klasycznej czerni po stylowe kolory - przez znane marki, takie jak ENDURA, GORE WEAR, FOX, ION, VAUDE, assos, CASTELLI i ROSE. Dzięki temu jesteś doskonale przygotowany do następnej przygody!