Kaski miejskie

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

62 Wyniki

Miejskie kaski rowerowe

Idealny towarzysz podróży rekreacyjnych i dojazdów do pracy

Kaski rowerowe stały się powszechnym widokiem w codziennym życiu miejskim - używane do jazdy na rowerze do pracy, szkoły lub na uczelnię. Coraz więcej rowerzystów na pierwszym miejscu stawia na bezpieczeństwo podczas jazdy w ruchu miejskim i zawsze chroni głowy kaskiem. Jeśli ty również szukasz odpowiedniego kasku do jazdy po mieście, u nas znajdziesz idealny produkt. Oferujemy szeroki wybór kasków rowerowych dla kobiet, mężczyzn i dzieci we wszystkich standardowych rozmiarach i kolorach, z prostymi, nowoczesnymi wzorami, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Na pewno znajdziesz stylowy kask pasujący do Twojego oficjalnego stroju, a także sportowy kask na wycieczki rekreacyjne. Nasza oferta obejmuje oczywiście popularne marki, takie jak ALPINA, UVEX, ABUS i CASCO.

Jak powinien wyglądać kask miejski?

Do codziennych przejażdżek po mieście lub do wycieczek rowerowych potrzebujesz lojalnego towarzysza, który dba o Twoje bezpieczeństwo. Wybierając kask rowerowy, idealne dopasowanie ma ogromne znaczenie. Kask powinien przylegać ciasno do głowy - bez chybotania się i uciskania w głowę. Paski nie powinny uwierać w okolicy uszu. Większość kasków rowerowych ma system dopasowania z tyłu głowy. Dzięki temu systemowi można indywidualnie dopasować rozmiar kasku, aby upewnić się, że pasuje idealnie za każdym razem, gdy go nosisz. Ważna jest także waga kasku - im lżejszy, tym mniej zauważysz go na głowie i tym bardziej spodoba ci się wycieczka.

Jaki mam rozmiar kasku?

Aby określić rozmiar kasku rowerowego, musisz znać obwód głowy w centymetrach (cm). Umieść na czole nad brwiami taśmę pomiarową lub centymetr i zmierz obwód głowy nad brwiami, tak dokładnie jak to możliwe. Zmierzony obwód odpowiada rozmiarowi twojego kasku. Większość kasków rowerowych ma system dopasowania, który obejmuje kilka rozmiarów.

Wentylacja kasku rowerowego

Oprócz prawidłowego dopasowania kasku, niezbędna jest również odpowiednia wentylacja. Zwłaszcza latem, temperatura głowy pod kaskiem znacznie rośnie. Dlatego wiele kasków rowerowych ma liczne otwory wentylacyjne i zintegrowane kanały wentylacyjne, które zapewniają stałe napowietrzanie skóry. Znajdująca się przednich otworach wentylacyjnych siatka, zapobiegnie dostawaniu się owadów do wnętrza kasku. Miękka i oddychająca wewnętrzna wyściółka, którą można zdjąć i wyprać, szybko odprowadza nadmiar wilgoci i ciepła na zewnątrz. Utrzyma ona również chłód w ciepłe dni.

Dodatkowe oświetlenie na trasach po ciemku

Gdy dużo jeździsz w złych warunkach oświetleniowych, o zmroku lub w nocy, zalecamy wybrać kask rowerowy z wbudowaną diodą LED zamocowaną z tyłu. Światło LED sprawi, że staniesz się bardziej widoczny dla innych użytkowników drogi. Elementy odblaskowe na kasku lub fluorescencyjne kolory hi-vis również zwiększą Twoje bezpieczeństwo.

Kiedy powinienem wymienić mój kask rowerowy?

Wypadek może poważnie uszkodzić twój kask rowerowy. Nie każde uszkodzenie jest widoczne na zewnątrz. Pęknięcia w materiale i piance w jego wnętrzu nie umożliwią pochłonięcia przez hełm tyle energii, co wcześniej - Twoje bezpieczeństwo nie będzie już zagwarantowane. Dlatego powinieneś wymienić kask po każdym upadku. Nawet jeśli twój kask rowerowy nie był używany podczas wypadku, należy go wymieniać w regularnych odstępach czasu. Promienie UV, wilgoć i inne czynniki zewnętrzne niszczą klej wewnątrz kasku i pewnym czasie lub powodują zużycie materiału kasku. Dlatego zalecamy regularne kupowanie nowego kasku.


Funkcjonalne kaski do codziennych dojazdów - na pewno znajdziesz odpowiedni kask rowerowy do swojego typu aktywności w sklepie internetowym ROSE Bikes. Posiadamy w ofercie szeroką gamę kasków rowerowych dla kobiet, mężczyzn i dzieci we wszystkich standardowych rozmiarach, przedziałach cenowych i kolorach z klasycznymi, eleganckimi wzorami dla dodatkowej ochrony w ruchu miejskim. Oczywiście nasza oferta obejmuje renomowane marki, takie jak ALPINA, UVEX, ABUS i CASCO.