Kaski full face

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

14 Wyniki

Kaski FullFace dla kochających adrenalinę

Solidne, pełne kaski dla kochających odważne skoki podczas jazdy

Odważne skoki i sporo adrenaliny - jeśli lubisz zjazdy na rowerze, potrzebujesz kasku, który zapewnia najwyższą ochronę. Dlatego w dyscyplinach Downhill / DH, Freeride i Enduro stosowane są specjalne kaski full face zapewniające pełne pokrycie głowy oraz twarzy podczas jazdy MTB. W naszym sklepie internetowym znajdziesz kaski full face i kaski zjazdowe we wszystkich rozmiarach, kolorach i przedziałach cenowych. Kaski downhillowe renomowanych marek takich jak Troy Lee Designs, O'NEAL, FOX i Bell są również dostępne w naszej ofercie.

Kask zintegrowany specjalnie dla rowerzystów

Dzięki zintegrowanemu podbródkowi kaski na całej powierzchni zapewniają skuteczną ochronę całej głowy i twarzy. Stała osłona podbródka ze zintegrowanymi ochraniaczami policzkowymi oferuje szczególnie dobrą ochronę podczas upadków. Kask na całą twarz jest cięższy od standardowego kasku MTB, ale zapewnia lepszą ochronę przy popisach na rowerze. Dobrą alternatywą dla zmniejszenia masy podczas jazdy na rowerze są kaski karbonowe. W odróżnieniu od porównywalnych kasków używanych w sportach motocykowych i sportach motocrossowych, kaski MTB typu fullface mają lepszą wentylację i są wyposażone w certyfikat, który potwierdza, żę są specjalnie dostosowane do potrzeb jazdy na rowerze górskim na trasach zjazdowych i enduro.

Zdejmowany pasek podbródka do jazdy enduro

Oferujemy także "hybrydowe" kaski na całą twarz - tak nazywa się kaski rowerowe MTB z odpinaną osłoną podbródka. Podczas jazdy pod górę można po prostu zdjąć pasek podbródka z pokrywy i schować w plecaku. Daje to maksymalną oddychalność i pozwala dać z siebie wszystko. Gdy nadejdzie czas, aby cieszyć się zjazdem możesz szybko zablokować pasek podbródka, aby zapewnić maksymalną ochronę. Dzięki wymiennym podbródkom, te hybrydowe kaski Full Face Enduro stanowią praktyczne połączenie dla wszechstronnej jazdy.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie kasku Full Face?

Kask chroniący całą twarz lub kask zjazdowy powinien być dla Twojego bezpieczenstwa dopasowany,powinieneś go zakładać bez zbytniego napinania nie powinien też być zbyt luźny - rozmiar zależy od obwodu głowy. Wyjmowana i zmywalna wkładka zapewnia, że będziesz cieszyć się używaniem kasku przez długi czas. Kolejną ważną cechą jest mocowanie gogli. Niektóre kaski mają wycięcia z tyłu głowy, aby utrzymać gogle na miejscu. Podwójne zamknięcie na pasku pod brodą zapewnia bezpieczne trzymanie kasku i szybkie otwieranie, gdy chcesz go zdjąć.

MIPS- Technologia przeciw siłom obrotowym

Część kasków Full Face w naszym asortymencie to tak zwany system "MIPS" - skrót od "Multi-Directional Impact Protection System". System wymyślono po to aby aby zminimalizować siły oddziaływujące na czaszkę, które mogą wystąpić szczególnie podczas uderzeń bocznych.

Szybka pierwsza pomoc dzięki wyjmowanym ochraniaczom policzkowym

W przypadku wypadku, kaski Full Face są często niepraktyczne, a nawet są przeszkodą dla ratowników. Dlatego niektóre z nich mają wbudowaną funkcję awaryjną. W tym systemie podkładki policzkowe można szybko usunąć z twarzy, zapewnia to większy dostęp i łatwiejsze zdjęcie kasku z głowy poszkodowanego. Świetna funkcja zapewniająca dodatkowe bezpieczeństwo i szybszą pierwszą pomoc!

Kiedy powinienem wymienić mój kask?

Każdy upadek może poważnie uszkodzić twój kask rowerowy. Nie każda szkoda jest widoczna na zewnątrz. Pęknięcia w materiale i pianka w jego wnętrzu nie zapobiegną pochłonięciu przez kask takiej ilości energii, co wcześniej - Twoje bezpieczeństwo nie jest już gwarantowane. Dlatego powinieneś wymienić kask na całą twarz po każdym upadku. Kask także należy wymieniać w regularnych odstępach czasu. Promienie UV, wilgoć i inne czynniki zewnętrzne niszczą klej i po upływie określonego czasu powodują zużycie materiału kasku. Dlatego zalecamy regularne kupowanie nowego kasku.

CE i Standard USA - bezpieczny kask MTB

Norma CE EN1078 jest obowiązkowa dla wszystkich kasków rowerowych sprzedawanych w Unii Europejskiej i Szwajcarii. Jest to minimalne wymaganie dla wszystkich kasków MTB. Ponadto istnieje amerykańska norma testowa ASTM F1952-15 lub ASTM F2032-15 dla kasków stosowanych w downhillu i sportach BMX wymagających wyższego standardu bezpieczeństwa. Standard amerykański wymaga pełnej ochrony twarzy. Pasek podbródka, system zamknięcia i skorupa hełmu są podczas tych testów poddawane próbom. Kask na całą twarz powinien być w każdym wypadku certyfikowany zgodnie z normą DIN EN1078, a jednocześnie powinien być zgodny z bardziej rygorystycznymi standardami amerykańskimi.


Niezależnie od tego, czy lubisz downhill czy enduro - nigdy nie powinieneś tego robić bez założenia kasku typu fullface! Odkryj naszą ofertę kasków rowerowych do użytku na rowerze górskim! Nasi eksperci chętnie pomogą w wyborze lekkiej i odpowiedniej ochrony na głowę i całą twarz do określonego zastosowania. Nasz asortyment obejmuje duży wybór kasków Full Face w każdym przedziale cenowym, rozmiarach i kolorach od popularnych marek takich jak BELL, Troy Lee Designs, FOX, O'NEAL, UVEX i więcej. Odkryj nasze najlepsze oferty!