Kaski do dirtu

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

9 Wyniki

Kaski do Dirt Jump i Kaski BMX

Kaski do spektakularnych skoków i trików

Szalone skoki i sztuczki z rowerem. Uprawiający Dirt Jump i BMX są narażeni na ogromne ryzyko upadków. Dlatego zalecamy każdemu - dziecku, nastolatkowi lub dorosłemu - nosić specjalny kask na każdą trasę. W przeciwieństwie do standardowych kasków MTB, kaski w stylu skateboardu mają tylko bardzo małą lub w ogóle nie mają osłony. To właśnie nadaje im niepowtarzalny wygląd i jest powodem, dla którego są czasami określane mianem "idiotycznych" kasków. Dzięki konstrukcji hardshell design, kaski oferują osłonę dużej powierzchni głowy z doskonałą ochroną boczną i tylną. Co więcej, są one stylowym dodatkiem do strojów. Posiadamy w ofercie gamę kasków do skoków i BMX we wszystkich standardowych rozmiarach, zakresach cen i kolorach, renomowanych marek takich jak UVEX, MELON i więcej.

BMX to kaski rowerowe wykonane z wyjątkowo wytrzymałych materiałów. Zewnętrzna powłoka wykonana jest z twardego tworzywa sztucznego lub polistyrenu, który zapewnia skuteczne pochłanianie energii uderzenia i chroni w ten sposób przed urazami głowy. Zewnętrzna skorupa i pianka EPS są trwale połączone za pomocą technologii procedury In-Mold, aby umożliwić rozpraszanie energii uderzenia na dużym obszarze. Kask BMX różni się od zwykłego kasku rowerowego. W porównaniu do klasycznego kasku rowerowego, kaski BMX mają mniej otworów z przodu i z góry. Co więcej, skorupa kasku BMX rozciąga się po bokach, aby zapewnić pełne pokrycie głowy.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie kasku BMX?

Ponieważ skorupa kasków do dirtu nie jest bardzo oddychająca, powinieneś upewnić się, że kask ma wystarczającą ilość otworów wentylacyjnych. Zapewnią one chłód nawet podczas trudnych trików i skoków. Co więcej, dobry i precyzyjny system zamykania jest szczególnie ważny. Aby zapobiec spadnięciu kasku, pasek podbródka powinien być regulowany, aby pasował do niego bez luzu lub ograniczenia. Ponadto, niektóre kaski do dirtu i BMX w naszym asortymencie oferują zintegrowany system mocowania z tyłu głowy, który można dopasować do obwodu głowy za pomocą pokrętła. W ten sposób kask rowerowy pozostaje na miejscu podczas treningu, a zatem zapewnia wystarczającą ochronę.

Jak powinien pasować kask do skoków?

Idealny kask rowerowy powinien dobrze przylegać do głowy - nie powinien chybotać się, ślizgać się ani naciskać na głowę. Aby określić rozmiar kasku, potrzebujesz taśmy pomiarowej. Umieść ją na czole tuż nad twoimi brwiami i opasaj nią głowę, trzymając go możliwie prosto. Zmierzony obwód w centymetrach (cm) odpowiada rozmiarowi twojego kasku. Próbując kask do BMX i skoków, powinieneś upewnić się, że paski pasują ciasno, ale bez ograniczania ruchów i bez poczucia dyskomfortu przy uszach. Nasz asortyment obejmuje kaski rowerowe w każdym rozmiarze i dopasowaniu.

Kiedy powinienem wymienić mój kask rowerowy?

Upadek czy uderzenie może poważnie uszkodzić Twój kask do BMX lub Dirt jump. Nie każde uszkodzenie jest widoczne na zewnątrz. Pęknięcia w materiale i piance we wnętrzu nie zapobiegną pochłonięciu przez kask takiej ilości energii, co wcześniej - Twoje bezpieczeństwo nie jest już gwarantowane. Dlatego powinieneś wymienić kask rowerowy po każdym upadku. Nawet jeśli kask rowerowy nie był używany podczas zderzenia, należy go wymieniać w regularnych odstępach czasu. Promienie UV, wilgoć i inne czynniki zewnętrzne mogą po pewnym czasie osłabiać klej lub spowodować zużycie materiału kasku. Dlatego zalecamy regularne kupowanie nowego kasku.


Jeśli wykonujesz spektakularne skoki na rowerze lub chcesz nosić kolorowy kask na przejażdżki rekreacyjne, powinieneś wybrać kask BMX. Nasza oferta obejmuje liczne kaski dla dzieci, mężczyzn i kobiet BMX o zróżnicowanych wzorach, kolorach (od klasycznych matowych czarnych lub białych po modne kolory sezonu, takie jak różowy), w każdym segmencie cenowym i od popularnych marek. takie jak UVEX, MELON i inne. Odkryj nasz szeroki wybór kasków rowerowych i przygotuj się na następną trasę!