Kaski dla dzieci

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

19 Wyniki

Kaski dla dzieci

Kaski rowerowe dla młodych zawodników


Kask rowerowy to nie tylko niezbędny element wyposażenia rowerowego dla dorosłych. Młodzi rowerzyści takżę powinni zawsze nosić kask jadąc na rowerze. Tutaj znajdziesz przegląd naszych kasków dla dzieci. W ofercie posiadamy najlepsze projekty, dopasowane i funkcjonalne, które są specjalnie dostosowane do życzeń i potrzeb najmłodszych. Co więcej, nasi eksperci chętnie pomogą w wyborze właściwego kasku rowerowego dla dzieci i nastolatków.

Nasza oferta produktowa obejmuje wybór kasków rowerowych dla dzieci z kolorowymi wzorami i przystępnymi cenami. W naszym sklepie internetowym możesz znaleźć różne modele kasków rowerowych dla dzieci w różnych rozmiarach, kolorach i przedziałach cenowych od renomowanych producentów takich jak ABUS, CASCO, UVEX i ALPINA.

W jakim wieku dziecko powinno zacząć nosić kask?

Jeśli chcesz wozić swoje dziecko na foteliku dziecięcym, upewnij się, że nosi kask. Zdecydowanie zalecamy, aby nigdy nie przewozić dzieci w fotelikach dziecięcych lub przyczepach rowerowych bez odpowiednich kasków. Dzieci, które samodzielnie jeżdżą do szkoły lub przedszkola, również powinny zawsze nosić kask. Tylko kask zapewni wystarczającą ochronę podczas wypadku. Dbanie o bezpieczeństwo dziecka jest zdecydowanie warte kosztów zakupu kasku.

Który kask dla dzieci jest odpowiedni?

Dzieci często nie lubią nosić kasków rowerowych - szczególnie jeśli naciskają na głowę lub chyboczą. Dlatego tak ważne jest, aby kask pasował wygodnie i miał atrakcyjny wygląd, który sprawia, że dziecko chce go nosić. Poza bezpieczeństwem, należy również zagwarantować idealne dopasowanie, atrakcyjny wygląd i modne kolory. Ważnym aspektem przy zakupie kasku powinno być zatem zapewnienie dzieciom możliwości wyboru, na przykład, koloru i wzoru kasku. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że dziecko pokocha nowy kask rowerowy i będzie go wkładać za każdym razem.

Jak dobrać rozmiar dziecięcego kasku?

Aby określić właściwy rozmiar kasku rowerowego, potrzebujesz taśmy pomiarowej lub centymetra. Umieść go na czole dziecka dookoła głowy, tuż nad brwiami i lekko opasaj nim głowę. Zmierzony obwód w centymetrach (cm) odpowiada rozmiarowi kasku, jakiego potrzebuje Twoje dziecko. Oczywiście, że nie musisz kupować nowego kasku co roku a aby zapewnić idealne dopasowanie przez dłuższy czas, większość kasków ma system dopasowania, który obejmuje kilka rozmiarów kasku. Tak więc kask rośnie wraz z dzieckiem i może być dostosowany do potrzeb Twojego dziecka i często pozwala mu użytkować jeden kask nawet przez kilka lat.

Jak powinien być dopasowany kask rowerowy dla dzieci?

Kask rowerowy dla dzieci powinien dobrze przylegać do głowy - nie powinien chybotać, ruszać się ani uciskać w głowę. Odpowiednie dopasowanie zapewnia, że kask pozostaje w miejscu podczas wypadku i zapewnia jak największą ochronę. Również paski powinny być dobrze dopasowane, bez poczucia dyskomfortu przy uszach lub uciskania szyi. Ważne jest, aby dzieci mogły samodzielnie korzystać z systemu retencji i zamknięcia, aby dopasować kask do głowy, i aby zagwarantować idealne dopasowanie.

Kiedy powinieneś wymienić kask dziecięcy?

Wypadek może poważnie uszkodzić kask rowerowy. Nie każde uszkodzenie jest widoczne na zewnątrz. Pęknięcia w materiale i wewnątrz pianki nie zapobiegną wchłonięciu przez kask tak dużej ilości energii, jak przedtem - bezpieczeństwo nie jest już gwarantowane. Dlatego po każdym upadku powinieneś wymienić kask dziecięcy. Nawet jeśli kask Twojego dziecka nie był używany podczas wypadku, powinieneś go wymieniać w regularnych odstępach czasu. Promienie UV, wilgoć i inne czynniki zewnętrzne niszczą klej wewnątrz kasku po upływie określonego czasu i powodują zużycie materiału kasku. Dlatego zalecamy regularne odnawianie kasku.

Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w ruchu drogowym, oferujemy kaski rowerowe zaprojektowane tak, aby spełniać specyficzne wymagania dzieci. Jeśli nie jesteś pewien, który kask najlepiej pasuje do Twojego dziecka, nasi eksperci chętnie Ci doradzą. Oferujemy szereg kolorowych dziecięcych kasków rowerowych w atrakcyjnych cenach. Bez względu na wiek Twojego dziecka, czy jest on już nastolatkiem, czy jeszcze maluchem, na pewno znajdziesz tu odpowiedni kask. W naszym sklepie internetowym dostępne są kaski rowerowe dla dzieci popularnych producentów, takich jak ABUS, CASCO, UVEX i ALPINA.