Buty trekkingowe i wycieczkowe

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

50 Wyniki

Idealne buty na wycieczki

Buty na wycieczki roweroweCi, którzy uwielbiają podróżować i jeździć na długich dystansach - czy to po pracy, czy rekreacyjnie - potrzebują butów rowerowych, na których mogą polegać. Dlatego oferujemy buty rowerowe, które są dopasowane do potrzeb rowerzysty dzięki materiałom i funkcjom, które oferują. Nie wiesz, które buty do kolarstwa rekreacyjnego lub sandały rowerowe wybrać? Ten przewodnik zakupowy pomoże Ci znaleźć buty odpowiednie do Twoich potrzeb! Posiadamy w ofercie szeroką gamę damskich i męskich butów rowerowych i sandałów we wszystkich popularnych rozmiarach renomowanych marek takich jak ROSE, SHIMANO, MAVIC, FIVE TEN, VAUDE, NORTHWAVE i wiele innych.


Letnie buty rowerowe

Jeśli chcesz cieszyć się wycieczkami rowerowymi w ciepłe dni, upewnij się, że kupowane buty rowerowe są wykonane z lekkich i oddychających materiałów. Materiały te pomagają odprowadzić nadmiar ciepła i wilgoci na zewnątrz, gdzie mogą odparować. Alternatywnie można wybrać sandały rowerowe z otworami do mocowania bloków. Sandały rowerowe są również doskonałe na trasę w wysokich temperaturach.


Zimowe buty rowerowe

Niektórzy producenci oferują obuwie rowerowe, które zapewnia ciepło podczas jazdy, dzięki czemu można jeździć w trasy także w złych warunkach pogodowych lub w zimie. Te buty często mają ciepłe wkładki lub ochraniacze, aby zapewnić najlepszą ochronę przed zimnem. Ponadto zimowe buty rowerowe wyposażone są w wodoodporną i wiatroszczelną membranę, która chroni przed wodą, błotem i zimnym wiatrem. Alternatywnie można wybrać nieprzemakalne i wodoodporne ochraniacze na buty rowerowe lub dodatkowo nosić wodoodporne lub ciepłe skarpety. Nie daj się zimie!


Najważniejszym pytaniem, które powinieneś zadać sobie przy zakupie nowego obuwia rowerowego, jest to, czy chcesz mieć buty rowerowe z systemem wpinanych bloków do użytku z pedałami zatrzaskowymi, czy nie. Jeśli chcesz oderwać stopy od pedałów w krótkim czasie lub jeśli masz zamiar chodzić na dłuższych odcinkach, zalecamy noszenie obuwia rowerowego bez bloków. Te buty rowerowe mają gumową podeszwę wykonaną ze specjalnej mieszanki, która zapewnia wystarczającą przyczepność do pedałów rowerowych i śliskich nawierzchni oraz dużą elastyczność podczas chodzenia. Buty rowerowe bez systemu bloków doskonale nadają się również do jazdy na rowerze, gdzie często  przerywasz jazdę aby usiąść np w kawiarni.

Oferujemy również  buty i sandały turystyczne na rowery MTB klasyczne i z systemem mocowania w bloku.  Łączące stopę z pedałem, zapinane bloki są wielką ulgą i wsparciem dla doświadczonych rowerzystów. Nie ma już ryzyka ześlizgnięcia się stóp z pedałów, pozycja stopy na pedale jest znacznie bardziej wydajna, a także można zwiększyć kadencję. Ponadto rowerzyści doceniają pedały z blokami dzięki ulepszonemu przenoszeniu mocy, które oferują - pozwalają na przykładanie mocy przez większą część skoku pedału oraz na płynną i wydajną jazda. Stosowanie pedałów zatrzaskowych wymaga odpowiedniej praktyki i przeczytania instrukcji. Niektóre buty rekreacyjne i turystyczne mają otwory w podeszwie, które są kompatybilne z systemem pedałów MTB. Te buty nie mogą być używane z pedałami do rowerów szosowych.

Posiadamy szeroką gamę rowerowych butów turystycznych z wycięciem do mocowania 2-śrubowych bloków do MTB i systemów pedałów takich jak SHIMANO, SPD, Time ATAC, CrankBrothers, CrankBrothers Race, Xtreme MTB, Wellgo MTB. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiednich butów do jazdy na rowerze lub pedałów, skontaktuj się z naszymi doradcami. Chętnie pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru.


Który system wpinania jest odpowiedni dla mnie?

Doskonałe dopasowanie obuwia i doskonałe trzymanie pięty ma duże znaczenie dla dobrego wsparcia nogi podczas pedałowania. Poziom wsparcia oferowanego przez buty może się różnić w zależności od mechanizmu zamknięcia. Możesz wybrać pomiędzy następującymi typami systemów zapinania:

Sznurowadła: tradycyjne sznurowane buty pozwalają na precyzyjne dopasowanie. Nie można jednak regulować zacisku podczas jazdy. Podczas jazdy po leśnych ścieżkach lub trasach zjazdowych, upewnij się, aby dobrze zabezpieczyć  końcówki sznurówek. W przeciwnym razie mogą utknąć w układzie napędowym lub zaczepić o gałęzie.

Rzep: chcąc się upewnić, że system zapinania butów nie będzie przeszkadzał, należy założyć buty MTB z zapięciami na rzep, zapięciem na klamrę lub na żyłkę. Paski na rzepy pozwalają również na precyzyjne dopasowanie, można je regulować w razie potrzeby i nie przeszkadzają podczas przejazdu np przez gałęzie

Buty z klamrami zapadkowymi: umożliwiają jeszcze dokładniejszą regulację. W tym celu pasek z tworzywa sztucznego jest przewleczony przez system zamknięcia i precyzyjnie dopasowuje się   co do milimetra. Stopa pozostaje na swoim miejscu w bucie i zapewnia idealne dopasowanie wokół.

System z kółkiem (np. BOA lub ATOP): Buty z pokrętłami oferują precyzyjną regulację, a nawet dostosowują rozkład nacisku na całą stopę. To dzięki żyłkom  biegnącym wokół stopy jak tradycyjne sznurówki. Są one jednak regulowane na długości za pomocą klamry typu twist. Pozwala to na precyzyjną i szybką regulację  jedną ręką np  w czasie jazdy.


Jakie podeszwy mają rekreacyjne buty rowerowe?

Buty MTB są dostępne są  z wieloma różnymi rodzajami podeszew, od tradycyjnych podeszew nylonowych po ultralekkie i ultra sztywne podeszwy karbonowe. Buty rowerowe do rekreacyjnej jazdy  i turystyki są dostępne prawie wyłącznie z gumowymi podeszwami. W przeciwieństwie do sztywnych podeszw MTB i w rowerach szosowych, gumowe podeszwy oferują nieco gorszy transfer mocy. Są jednak znacznie bardziej antypoślizgowe i zapewniają dobrą przyczepność na pedałach i śliskich nawierzchniach. Dzięki wysokiej elastyczności, dodatkowo zapewniają wysoki komfort użytkowania po zejściu z roweru.

Gumowe podeszwy do butów mogą być wykonane z różnych mieszanek gumowych, nadając im ich szczególne właściwości. Vibram, Michelin, Stealth to nazwy niektórych znanych producentów  gumowych podeszw.


Oferujemy szeroką gamę damskich i męskich butów rowerowych i sandałów Wszystkie popularne rozmiary, znanych producentów, takich jak ROSE, SHIMANO, MAVIC, FIVE TEN, VAUDE, NORTHWAVE i wiele innych.

Do you have questions about touring shoes?

What are the advantages of touring shoes?
  • For touring, you have got the choice between shoes with clipless pedal system and classic cycling shoes without clipless pedal system.
  • If you choose a shoe with clipless pedal system, we recommend shoes with 2-bolt standard. These can be combined with cleats and pedals with 2-bolt standard.
  • If you go for classic shoes without clipless pedal system, you should pay attention to a slip-resistant sole that offers a better grip on the flat pedal.
What kind of closures are there for touring shoes?
There are different closures for touring shoes. Here you can find shoes with classic lacing, Velcro or ratchet closure or dial system. However, you can also choose a combination of two systems, for example laces that are complemented by a Velcro fastener on the upper part of the shoe.
Do I need touring shoes?
  • Touring shoes are worth the investment if you ride longer tours in your leisure time or if you commute to work daily and you want to rely on your cycling shoes.
  • You should pay attention to the materials, as there are different shoes for summer and winter. You will find the right touring shoes for winter in our range.