Buty rowerowe bez bloków

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

22 Wyniki

Buty rowerowe z płaskimi podeszwami

Buty rowerowe do Dirtu, Freestylu i MTBSkoki na rowerze, duża prędkość - niezależnie od tego, czy skaczesz , czy jedziesz po bandzie na rowerze górskim, buty do pedałów platformowych, z płaskimi podeszwami są prawdziwą alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcą pedałów bez wpinania. Buty są przeznaczone do użytku na pedałach platformowych, dlatego nie mają otworów do przykręcania bloków. Buty freeride oferują maksymalną przyczepność na pedałach i śliskich nawierzchniach dzięki swojej podeszwie. Ponieważ możesz szybko oderwać stopy od pedałów, płaskie pedały zapewniają poczucie bezpieczeństwa - idealne dla początkujących w MTB lub na wymagające technicznie odcinki.

Posiadamy w ofercie szeroką gamę butów do pedałów platformowych. Odkryj naszą ofertę renomowanych marek takich jak FIVE TEN, SHIMANO i ION, a także popularne modele FIVE TEN Freerider i VAUDE Moab!


Podeszwa - serce każdego płaskiego buta

Sercem każdego buta MTB jest podeszwa. Powinna zapewniać dobrą przyczepność a także perfekcyjny transfer mocy za pomocą pedałów. Właśnie dlatego jakość podeszwy ma szczególnie duże znaczenie! Z biegiem lat zmieniała się tradycyjna gumowa podeszwa butów MTB. Wprowadzono nowe mieszanki gumowe. Innowacje ze sportów wspinaczkowych zostały przeniesione na obuwie rowerowe. Istnieje wiele doskonałych mieszanek gumowych i wzorów bieżnika, wyróżniających się doskonałą przyczepnością na mokrym, błotnistym i śliskim podłożu oraz najlepszą przyczepnością pedału. Podeszwa Marathon FIVE TEN i podeszwa Vibram, które można znaleźć w licznych modelach obuwia MTB, są szczególnie znane ze swojej doskonałej przyczepności.


Wytrzymałe, trwałe, odporne na ścieranie - buty MTB powinny być wytrzymałe!

Rowerzyści górscy i jeżdżący freeride powinni wybrać bardzo wytrzymałe buty MTB. Buty na płaskie pedały mają zazwyczaj cholewkę wykonaną z wytrzymałych i trwałych materiałów. W ten sposób wytrzymają nawet trudne warunki jazdy terenowej.


Właściwy system mocowania dla idealnego dopasowania

Idealnie dopasowane buty rowerowe są niezbędne do efektywnego przekazywania energii do pedału. Ponieważ mają elastyczną podeszwę i nie są połączone z pedałami za pomocą bloków, buty MTB podążają za wszystkimi ruchami podczas pedałowania, jednocześnie dopasowując się do swoich stóp. Tradycyjne sznurówki zwykle wystarczają, aby utrzymać stopy na właściwej pozycji. Jeśli wymagasz dodatkowego podtrzymania na piętach możesz szukać butów do pedałów platformowych z zapięciem na rzepy lub systemem zapięć. Dzięki temu można jeszcze bardziej precyzyjnie dopasować buty do stóp.


Współczynnik stylu - więcej niż tylko but!

Jest jedna rzecz, która jest szczególnie ważna w przypadku płaskich pedałów: styl! Dlatego buty te znacznie różnią się od tradycyjnych butów rowerowych MTB pod względem wzorniczym. Tenisówki lub buty do deskorolek są dostępne w swobodnym stylu i w modnych kolorach. Od klasycznej czerni po wzory kamuflażu - odkryj naszą szeroką gamę butów do pedałów platformowych o płaskich podeszwach marek takich jak FIVE TEN (w tym popularna kolekcja Freerider), VAUDE (w tym znanej kolekcji Moab), SHIMANO, O'NEAL i ION.

Do you have questions flat pedal shoes?

What are the advantages of flat pedal shoes?
  • With their anti-slip sole, they provide optimal grip on the platform pedal. Steel pins on the pedal can further enhance this effect.
  • With flat pedal shoes, you can ride any bike with classic flat pedals.
  • During high jumps or on adventurous trails, you can get off the bike quickly.
What should I pay attention to when buying flat pedal shoes?
  • If you want to ride your bike through the forest, you should make sure the shoes are made of a robust material that cannot be damaged by a protruding branch, for example.
  • You should be able to tighten the shoe firmly to your foot to ensure optimal heel hold.