• Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

17 Wyniki

Buty rowerowe na zimę

Buty rowerowe z membraną i ciepłą podszewkąBez względu na to, czy jeździsz na rowerze szosowym, MTB lub na rowerze turystycznym w zimie, wysokiej jakości buty zimowe zapewniają dodatkowy komfort i ciepło podczas jazdy na rowerze w chłodne dni. Materiały izolacyjne utrzymują przyjemnie ciepłe stopy. Są to odpowiednie buty dla wszystkich, którzy nie chcą spędzić zimy w domu!

Odkryj naszą ofertę ciepłych damskich i męskich butów zimowych - niektóre z nich zawierają wiatro- i wodoodporną membranę GORE-TEX. Dostępne we wszystkich typowych rozmiarach produkty renomowanych marek takich jak ROSE, SHIMANO, NORTHWAVE, MAVIC, SIDI i VAUDE. Oferujemy szeroką gamę butów MTB i buty szosowe na zimę. Rozejrzyj się w naszym sklepie!


Dlaczego powinienem kupić zimowe buty rowerowe?

W przeciwieństwie do tradycyjnych butów kolarskich, zimowe buty rowerowe są znacznie bardziej izolowane. Często mają wyższe cholewki i neoprenowe wykończenia, które są zaprojektowane tak, aby chronić przed zimnem. Zastosowane materiały zapewniają maksymalną izolację aby utrzymać ciepło stóp. Większość butów zimowych ma wyściółkę lub ciepłą podszewkę, abyś na pewno nie zmarzł. Zazwyczaj zimowe buty rowerowe mają również membranę wiatro- i wodoszczelną. Jest to cienka warstwa z tworzywa sztucznego zintegrowana pomiędzy solidnym materiałem wierzchnim a ciepłą wyściółką. Mikroperforacje w membranie gwarantują, że w razie potrzeby para wodna może wydostać się z obuwia. Buty rowerowe z membraną chronią przed zimnem, wiatrem i deszczem. Najbardziej popularną wiatroszczelną i wodoodporną membraną jest membrana GORE-TEX stosowana w wielu modelach obuwia.


Zimowe buty rowerowe - nie musisz rezygnować z roweru zimą

Specjalne zimowe buty na rower szosowy utrzymują stopy w cieple podczas jazdy zimą. Te buty nie tylko są wykonane z ciepłych materiałów i mają właściwości wiatro- i wodoodporne, ale mają również otwory na bloki ułożone w trójkąt, co czyni je kompatybilnymi z 3-śrubowymi systemami pedałów takimi jak LOOK Delta i Kéo, SHIMANO SPD-SL , Speedplay Light Action, Zero, X-Series (z 3-śrubową płytką adaptera), Campagnolo Pro-Fit, MAVIC Zxellium, TimeIclic / Xpresso and Time Impact.


Ochraniacze na buty jako alternatywa

Jako alternatywę lub oprócz obuwia rowerowego zimą i przy złej pogodzie możesz oczywiście używać wodoodpornych ochraniaczy, dzięki którym ochronisz swoje buty i stopy. Woda po prostu spłynie z pokrowców i nie dotrze do butów. Większość naszych ochraniaczy wykonanych jest z ciepłego i odpornego na warunki atmosferyczne neoprenu i można je znaleźć w kategorii "Ochraniacze na buty".


Jaki system mocowania preferujesz?

Aby zapewnić idealne dopasowanie, producenci obuwia wymyślili różne systemy mocowania. W zależności od rodzaju systemu, umożliwiają one regulację w czasie jazdy i oferują bardzo dobrą ochronę pięty w celu jeszcze lepszego przenoszenia mocy na pedał.

Zapięcia na rzep: Velcros w zimowych butach rowerowych pozwala na precyzyjne dostosowanie, rzep może być regulowany i jest łatwy w obsłudze.

Klamry: precyzyjne zapięcie butów rowerowych. Plastikowy system dostosowuje but do stopy w sposób szybki, precyzyjny i dokładny.

Tarcze - kółka (np. BOA lub ATOP): zimowe buty rowerowe, wyposażone w takęregulacjęą, dostosowują dopasowanie do stopy i równomiernie rozmieszczają stopę w bucie, w celu idealnego utrzymania stopy. To zapięcie porównywalne z tradycyjnymi sznurówkami, regulowane na długości za pomocą klamry typu twist. Pozwala to na precyzyjne dostosowanie nawet w trakcie jazdy.


Która podeszwa jest najlepsza?

Aby cieszyć się również najlepszym przenoszeniem mocy na pedał w zimie, zaleca się odpowiednio dobrać rodzaj podeszwy. Możesz wybierać spośród wielu różnych podeszew, od tradycyjnych gumowych podeszew po kompozytowe z ultralekkimi i sztywnymi wkładkami węglowymi. Oto różnice:

Podeszwy z gumy: Posiadają je tradycyjne płaskie buty sportowe. Cechuje je niezwykle duża elastyczność i szczególnie wysoka wygoda podczas chodzenia. Na płaskich pedałach taka podeszwa zapewnia maksymalną przyczepność i zapewniają odpowiednie tarcie o platformę pedałów. Gumowe podeszwy można znaleźć w zimowych butach MTB.

Nylonowe podeszwy: klasyczne nylonowe podeszwy są najczęściej używane są w podstawowych i w uniwersalnych modelach. Nylon jest twardy, dzięki czemu zapewnione jest lepsze działanie pedału. Ze względu na elastyczność podeszwy nylonowe są niewystarczająco wygodne podczas chodzenia i problematyczne na śliskiej nawierzchni. Dlatego zimowe podeszwy nylonowe do MTB posiadają antypoślizgowe gumowe elementy.

Podeszwy wzmacniane włóknem szklanym, podeszwy nylonowo-karbonowe.  Ci, którzy chcą kompromisu pomiędzy najlepszymi cechami nylonu i karbonu i doskonałego przenoszenia mocy na pedały mogą wybrać podeszwy z elementami z włókien węglowych. Rezultaty tego połączenia usatysfakcjonują wymagających kolarzy. Bloki zastępujące bieżnik wykonane z antypoślizgowej gumy zapewniają odpowiednie trzymanie gdy zejdziesz z roweru.

Podeszwy z kompozytu karbonowego:

rowerzyści, którzy potrzebują sztywnej podeszwy, ale nie chcą wydawać dużo na pełnowymiarowe włókna węglowe, mogą przemyśleć o podeszwie z kompozytów węglowych. Te podeszwy są wykonane z kompozytu nylonowo-węglowego. Pozwala to połączyć doskonałe właściwości obu materiałów: zwiększenie sztywności dzięki włóknom węglowym oraz obniżenie ceny i zwiększenie poziomu komfortu dzięki nylonowi. Elementy bieżnika wykonane z antypoślizgowej gumy zapewniają przyczepność na odcinkach pieszych i śliskich nawierzchniach.


Nie zwlekaj! Wybierz swoje zimowe buty rowerowe i nie daj się zimie!

Odkryj naszą ofertę ciepłych damskich i męskich butów zimowych - niektóre z nich zawierają wiatro- i wodoodporną membranę GORE-TEX, dostępne są we wszystkich typowych rozmiarach renomowanych marek takich jak ROSE, SHIMANO, NORTHWAVE, MAVIC, SIDI i VAUDE.

Do you have questions about winter cycling shoes?

What are the advantages of winter cycling shoes?
If you also want to ride your bike in winter, you should get winter cycling shoes. The benefits of winter cycling shoes are obvious: They keep your feet warm and dry on your tours or commutes. Here you will find a large selection of shoes for different bike categories.
What should I pay attention to when buying winter cycling shoes?
  • Winter shoes often have a higher cut to protect your ankles from the cold temperatures.
  • You should also pay attention to a warming lining, such as an insulation.
  • What’s more, the outer material should be waterproof, in order to keep your feet dry on your rides.