tubolito

Super-light bike tubes that exceed your expectations for durability and weight tuning

Czesci Rowerowe

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

12 Wyniki

Generacja dętek rowerowych wykonanych z nowoczesnego elastomeru
Dwóch austriackich inżynierów Christian Lembach i Akos Kertesz wpadło na pomysł, który zrewolucjonizował rynek rowerowych dętek po opracowaniu lekkiej, zaawansowanej technicznie membrany do głośników w smartfonach. Jako zapaleni kolarze górscy dwaj założyciele Tubolito doświadczyli słabości nieproporcjonalnie ciężkich, butylowych dętek, które w dużym rozmiarze mogą stanowić do 40% wagi całego zestawu ogumienia na kole. Używając nowego systemu produkcji mogli przetransferować technologię obróbki lekkiego, termoplastycznego elastomeru z telefonów komórkowych to odpornych na ciśnienie dętek rowerowych. Udane testy udowodniły, że odważna teoria by opracować wyjątkowo lekkie, a zarazem bardzo wytrzymałe dętki rowerowe, które idealnie zmieszczą się w kieszonce koszulki zaowocowała w praktyce godnym zaufania zastępstwem dla standardowych dętek.

Prawdziwa alternatywa dla systemów bezdętkowych
Wciąż młoda firma Tubolito z Austrii wyspecjalizowała się wyłącznie na produkcji ultralekkich dętek. W zależności od rozmiaru dętki Tubolito są do 80% lżejsze on konwencjonalnych, butylowych dętek. Pionierzy z Wiednia skoncentrowali się przede wszystkim na dętkach do rowerów górskich jako zastępstwa gumowych detek oraz alternatywę dla jazdy na oponach bezdętkowych z uszczelniaczem. Bezszwowa lub raczej bezzgrzewowa technologia produkcji elastomerowych Tubos nie tylko zmniejsza ryzyko uszkodzenia, ale także zapewnia wysoką ochronę przed przebiciem nawet przy niskich ciśnieniach. W przeciwieństwie do czasochłonnej konwersji właściwych obręczy do systemu bezdętkowego dla redukcji wagi oraz obniżenie ryzyka złapania defektu zmiana dętki z łatwonaprawialną Tubo to zaledwie jeden ruch ręki.

Popraw osiągi na drodze
Lekkie dętki Tubo dostępne są nie tylko dla rowerów górskich, fatbike’ów i rowerów elektrycznych z szerokimi oponami, ale są także dostępne modele dla rowerów szosowych, z niskimi oporami toczenia. Dętki do rowerów szosowych oferują świetne osiągi jako, że nie tylko odznaczają się niską masą, ale także poprawiają zmniejszenie tarcia między dętką i oponą, jako, że gładki elastomer idealnie dopasowuje się do rozmiaru opony. Wśród twojego ekwipunku pomarańczowe dętki nie będą prawie nic ważyć. Może także zdjąć zawór S-Tubo i wersji szosowej by łatwo był ją spakować. Więcej modeli już wkrótce …