POC

Kaski i ochraniacze do jazdy grawitacyjnej

Odzież

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

82 Wyniki

POC to szwedzka firma z jasną misją: opracowywanie kasków rowerowych i ochraniaczy, które mogą ocalić życie i zredukować komplikacje powypadkowe dla sportowców jeżdżących w sportach grawitacyjnych. Z opatentowanymi rozwiązaniami poprawiającymi bezpieczenstwo firma POC ustanowiła nowe standardy w konstrukcji, doborze materiałów, technologii i w ten sposób znacząco podniosła poziom ochrony. Poza kaskami i ochraniaczami POC oferuje także duży wybór wysokiej jakości akcesoriów jak rękawiczki, okulary sportowe i bidony, a także szeroki wybór ubiorów na rower w tym koszulek i spodenek oraz spodni.

POC ochraniacze pleców o różnym stopniu twardości
Ochraniacze POC wyróżniają się elastycznością, komfortem noszenia i niską wagą. Ponadto są dostępne w dwóch kategoriach produktowych: VPD (Viscoelastic Polymer Dough) oraz Multi-Impact.

Te dwa, różniące się od siebie systemy odpowiadają różnym potrzebom kolarzy co do ochraniaczy. Różnice: ochraniacz POC VPD ma progresywną charakterystykę i adoptuje się do siły uderzenia pozostając elastycznym. Poliuretanowa pianka modeli Multi-Impact dla odmiany indywidualnie dopasowuje się do użytkownika i pozostaje miękka. W przypadku uderzenia materiał sztywnieje by przyjąć na siebie energię uderzenia.

Kaski POC helmets – różne kategorie dla różnych potrzeb kolarzy
Firma POC opracowała sześć, różnych kategorii kasków aby spełnić oczekiwania sportowców: połączenie technologi inmould oraz twardej struktury kasków daje w rezultacie świetne pochłanianie energii uderzenia. Ponadto rozwiązanie to zapobiega przedziurawieniu kasku przez ostre lub twarde przedmioty! POC wykonane są z EPP (ekspandowanego polipropylenu) ponieważ ten materiał ma możliwość absorbowania energii uderzenia podczas kilku upadków. W przeciwienstwie do skorupy z EPS ekspandowany polipropylen EPP zachowuje swój kształt w przypadku uderzenia i dlatego może łatwo pochłaniać powtarzające się wstrząsy.

Osiągi wraz z treningiem sportowców – jak pracuje POC
Aby idealnie spełnić oczekiwania najlepszych sportowców i entuzjastów sportu POC pracuje blisko z wieloma zespołami sportowymi z różnych dyscyplin. Gdy chodzi o ochronę sportowców POC udało się ustanowić kilkakrotnie nowe standardy - przy produkcji kasków rowerowych POC, goglach narciarskich POC oraz ochraniaczach POC, a także kilku innych produktach opracowanych przy pomocy badan naukowych.

Szwedzka firma POC powstała w 2005 i wkrótce stała się czołowym, światowym producentem kasków, okularów, strojów i ochraniaczy. POC blisko współpracuje z ekspertami medycyny sportowej, naukowcami specjalizującymi się w mózgu, a także specjalistami z Grupy Samochodowej Volvo aby ciągle optymalizować technologię bezpieczenstwa w kaskach i ochraniaczach. Wielu słynnych sportowców i UCI ProTeam Cannondale-Drapac Pro Cycling zawierzyło szwedzkiej firmie. Dzięki wyjątkowemu wzornictwu oraz wysokim standardom bezpieczeństwa firma POC otrzymała tytuł Marki Roku od Niemieckiej Rady Wzornictwa w 2017.
POC Octal to idealne połączenie wysokiego komfortu, znakomitej wentylacji i niskiej wagi. Ponadto POC podchodzi w unikalny sposób do tematu wentylacji: zamiast wykorzystywania wielu, małych otworów Octal ma niewiele, ale dużych otworów wentylacyjnych. Tak wentylacja pozwala na to by większe strugi powietrza przepływały przez kask co poprawia także wydatnie aerodynamikę.