milKit

Innovative solutions for tubeless tyres and sealants

Shop products from milKit

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

4 Wyniki

milKit to rewolucyjny system zaworów do systemów bezdętkowych zapewniający łatwą I czystą instalację oraz serwisowanie.

Szybko: Sprawdź I dolej uszczelniacza bez spuszczania powietrza z opony. Czysto: Zawór się nie zapycha. Gumowa klapka zapobiega wyciekowi uszczelniacza I zapychaniu zaworu. Proste: Załóż suchą oponę, a potem dodaj uszczelniacz – nic więcej.

Pomysł na milKit urodził się podczas rowerowych podróży przez USA. W tamtym czasie złapanie gumy z powodu wysychającego uszczelniacza zmusiło wynalazców do zatrzymywania się na trasie. Znany problem wśród użytkowników systemu tubeless.

Inżynier produktu, a zarazem pasjonat rowerów mtb Pius Kobler miał już dość tego typu incydentów i zdecydował się temu zaradzić - dlatego zaczął opracowawywać milKit. Wraz z innym pasjonatem jazdy po górach założył firmę Sport Components AG. Celem firmy jest uczynienie życia rowerzystów górskich oraz innych aktywnych osób łatwiejszym dzięki innowacyjnym produktom I stanie się wiodącym dostawcą części rowerowych.

Produkcja

Aby zagwarantować najwyższą jakość i krótki okres dostawy wszystkie produkty milKit są wykonywane w Szwajcarii, we Włoszech i Portugalii – w sercu Europy.