FIVE TEN

Brand of the Brave

Odzież

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

12 Wyniki

Od 1985 Five Ten - Marka dla odważnych - wciąż jest marką mającą wpływ na historię wspinaczki. Historia marki Five Ten zaczęła się w Dolinie Yosemite - czego chcieć więcej od amerykańskiej marki, która ma swoje głębokie korzenie we wspinaczce? We wspinaczce dowolnej, w latach 80-tych oznaczenie 5.10 dotyczyło przejścia z umiarkowanej wspinaczki na wyjątkowo techniczną ścieżkę. Charles Cole, założyciel Five Ten i wspinacz Jego zamiarem było opracowanie butów ze specjalną mieszanką gumy oferujacej dużą przyczepność. Wkrótce po tym opracował legendarną gumę Stealth! Po dziś dzień ta mieszanka gumy jest wciąż używana w większości na trudnym terenie w bardziej dopracowanej formule. W rzeczywistości możemy powiedzieć, że firma Five Ten wynalazła ponownie buty podejściowe: Wiele podejść pod góry od 1985 roku nie byłoby możliwe bez butów wspinaczkowych Five Ten - lub dokonano by tego wiele lat później. Five Ten konsekwentnie podnosiło poprzeczkę dla najwyższej klasy butów wspinaczkowych oraz MTB regularnie ustanawiając nowe standardy.

Buty MTB Five Ten - Zaprojektowane na wymagające ścieżki
To co zaczęło się od butów do wspinaczki i kontynuowane było podczas tworzenia butów do sportów wodnych zaowocowało także popularnością wśród jeżdżących rowerem po górach. Nie ma roku by buty Five Ten nie stawały na podium Pucharu Świata MTB w Downhillu. Obojętnie czy chodzi o freeride, jazdę po ścieżkach czy zjeżdżanie - buty Five Ten będą najlepszym wyborem gdy jazda zacznie być trochę bardziej ekstremalna. Poza tym te rowerowe buty łączą niesamowitą, antypoślizgową podeszwę Stealth Rubber ze świetnym wykończeniem, wysokim komfortem i codziennym wyglądem. Buty Five Ten zapewniają absolutnie solidne trzymanie pedałów platformowych co jest podstawą dobrej kontroli. Five Ten ma właściwe buty do każdego rodzaju użytkowania Wszystkie z nich mają podeszwę z dobrym bieżnikiem dla odpowiedniego trzymania jak również wytrzymałą cholewkę. Możesz wybierać między modelami butów MTB Five Ten wyposażonych w otwory do montowania bloków SPD jak również freeridowe buty bez takich otworów, z antypoślizgową, gumową podeszwą do używania z płaskimi pedałami.

Poznaj stylizowane na tenisówki buty Five Ten
Połączenie trzymania, wysokiej jakości wykończenia i przyjemnego designu czyni z nich buty idealne na dojazdy i do codziennego użytku. Dlatego Five Ten oferuje szeroki wybór tenisówek do chodzenia i do jazdy!

Five Ten Stealth - Mieszanka gumy na każdą okazję
Wysoce niezawodny materiał, który jest niezbędny w każdym sporcie do którego dedykowane są buty Five Ten i często może być czynnikiem wpływającym na sukces lub porażkę. Twoja stopa nie może tracić kontaktu z podłożem podczas wspinaczki, wspinaczki skałkowej czy jazdy na rowerze! Najistotniejszą cechą mieszanki gumy jest połączenie wytrzymałości i tarcia! Aby buty do wspinaczki czy do MTB były tak wytrzymałe jak tylko to możliwe podeszwa musi być dobrze wykonana i odporna. Jednocześnie musi oferować odpowiednie tarcie na każdej powierzchni aby zapewnić odpowiednie trzymanie na skale, na zjeździe na siodełku czy podczas wspinaczki. Osiągnięto to przez dokładne dopasowanie różnych wersji gumy Stealth Rubber do odpowiednich zastosowań pracując przy tym blisko z najlepszymi sportowcami! Sukces mówi za siebie - popularne podeszwy Stealth stały się podstawowym elementem butów do MTB, Freeride, do downhillu i wspinaczki.

Odkryj szeroki wybór butów MTB, freeride, do pedałów platformowych marki Five Ten! W naszym sklepie internetowym możesz znaleźć obuwie kultowej marki Five Ten we wszystkich rozmiarach i kolorach począwszy od klasycznych z czernią po modne kolory w tym sezonie, dla kobiet i dla mężczyzn. Możesz także wybierać między lekkimi butami MTB na lato i do freeride z oddychającymi panelami z siatki jak również odporne na wiatr i wodę buty MTB i freeride na zimę. Sprawdź popularną kolekcję FREERIDER, kolekcję IMPACT lub buty Danny MacAskilla, szkockiego zawodowca!