FIDLOCK

Zapięcie, które inspiruje użytkowników

Akcesoria

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

33 Wyniki

Założyciel Fidlocka, Joachim Fiedler, profesjonalny muzyk podróżował po świecie zanim wpadł na pomysł pierwszego zapięcia Fidlock. Zauważył, że pokrowiec jego wiolonczeli i jego uchwyt są niepraktyczne. Wtedy narodził się pierwszy mechaniczny zaczep magnesu do uchwytu wygodny do stosowania na powierzchni o kształcie łuku. Następnie natychmiast udostępnił system Fidlock innym użytkownikom i branżom. Począwszy od kasków rowerowych poprzez kurtki i buty, aż po pasy - innowacyjne zapięcia nadają się do szerokiej gamy zastosowań w życiu codziennym i sporcie, zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo i można je otwierać jedną ręką - nawet w rękawiczkach.

Zasada Fidlock
Marka Fidlock oferuje łatwe w użyciu systemy mocowania, łączące zalety zapięć magnetycznych z mechaniczną funkcją zatrzasków. W rezultacie specjalna technologia mocowania zapewnia wiele korzyści: zamyka się automatycznie i można ją otworzyć jedną ręką - nawet w rękawiczkach. Poza tym elementy złączne są niezawodne, wytrzymałe i bezpieczne. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu magnesów neodymowych połączonych z wytrzymałym mechanicznym zatrzaskiem, czego efektem jest istotna cecha łączników Fidlock: Procedury otwierania i zamykania różnią się od siebie, co oznacza, że działają one zgodnie z inną zasadą. Magnesy zamykają się automatycznie, a zapięcie zatrzaskuje się bezpiecznie. Zapięcie jest jednak otwierane dzięki przesuwaniu, przechylaniu lub obracaniu, w zależności od modelu.

Łatwe w użyciu elementy mocujące Fidlock
Procedury otwierania i zamykania zawsze różnią się od siebie: mogą być otwierane za pomocą skrętu (np. MINI TURN), przesuwania się w bok (np. Suwak, klamra SNAP, klamra kasku SNAP), naciskania (np. SNAP push) lub ciągnięcia ( np. SNAP pull). Jest to bardzo proste i może być wykonane jedną ręką.

Poza zapięciami magnetycznymi, które są stosowane do kasków rowerowych popularnych marek, firma oferuje zapięcia do torebek siodłowych, butelek oraz koszyków i bidonów Bottle Twist pracujących zgodnie z zasadą Fidlock.