ENDURA

Robust cycling clothing from Scotland

Odzież

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

101 Wyniki

FS260-Pro, MT500, Luminite, Singletrack, Hummvee, - kolekcje ENDURA mocno ugruntowały swoją pozycję na scenie rowerowej. Nic oprócz wysokiej jakości materiałów i doskonałego dopasowania - znane spodnie, kurtki, spodenki, koszulki i akcesoria od szkockiej marki. Odkryj bogatą  ofertę wysokiej jakości odzieży rowerowej dla kobiet i mężczyzn w naszym sklepie internetowym! Od klasycznej czerni po modne kolory sezonu - tutaj znajdziesz odpowiednie ubrania do MTB, kolarstwa szosowego i miejskiego!

ENDURA Ltd została założona w Edynburgu w Szkocji w 1992 roku przez zapalonego kolarza  Jima McFarlane po jego powrocie do Szkocji z 14 miesięcznego pobytu w Sydney. Mieszkając w Australii, Jim uczestniczył w cyklu imprez drużynowych w triathlonie i podczas jednego z takich wydarzeń skradziono mu sprzęt, co zmusiło go do zakupu kompletnego zestawu zastępczego. Po wielu rozczarowaniach związanych z ofertą postanowił, że po powrocie do Szkocji spróbuje stworzyć odzież rowerową, która charakteryzować się będzie  się na funkcjonalnością i długowiecznością,  bez oszczędzania na materiałach i konstrukcji. To cechy, którymi do dziś charakteryzują się stroje marki ENDURA.

Firma początkowo współpracowała ze znanymi z produktów wysokiej jakości fabrykami odzieży w centralnej Szkocji. Szybko jednak okazało się, że w takich fabrykach odzieży ogólnego przeznaczenia brakuje specjalistycznej wiedzy i sprzętu do produkcji odzieży rowerowej o tak wysokiej jakości, dlatego też ENDURA sama rozpoczęła produkcję własnych ubrań w 1993 r.  Wewnętrzna produkcja odzieży technicznej  zwiększała się z roku na rok i rośnie  aż do chwili obecnej.

Pierwszą ofertą ENDURA była seria spodenek, spodni  i koszulek MT500, które pojawiły się na rynku w czasach, gdy popularność zyskiwało kolarstwo górskie. Gama produktów odniosła natychmiastowy sukces, a marka niemal od razu stała się symbolem  odzieży szerokiej grupy rowerzystów górskich w Wielkiej Brytanii.

Od tego czasu ENDURA stała się największą marką odzieży rowerowej w Wielkiej Brytanii, a obecnie posiada sieć dystrybutorów w całej Europie, Skandynawii, Rosji, RPA, Australii, Kanadzie i na Dalekim Wschodzie z ofertą  obejmującą MTB, odzież na rowery szosowe  i miejskie. Dziś ich oferta obejmuje ogromny wybór spodenek, koszulek, spodni, koszul oraz akcesoriów takich jak buty, rękawiczki, skarpetki i kaski.
Spodnie, szorty, kurtki i koszulki z kolekcji FS260-Pro, ENDURA Luminite, MT500, ENDURA Hummvee und ENDURA Singletrack są szczególnie dobrze znane rowerzystom. Począwszy od klasycznej czerni po modne kolory sezonu - odzież damska i męska; znajdź odpowiednie ubranie na lato, deszczowe dni i zimę!