E*thirteen

Stabilność gdy jej potrzebujesz

Czesci Rowerowe

  • Sortowanie według::
  • Dodatkowe filtry less filters

1 Wyniki

Są pewne szczególnie wymagające trasy dla rowerów górskich: są nimi zjazdy. Kalifornijski producent e*thirteen specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości komponentów przeznaczonych do tak ekstremalnej formy kolarstwa górskiego, gdzie ludzie i materiały poddawane są testowi. Właściwe proporcje stabilności, sztywności i najniższej, możliwej wagi są w przypadku tych części najważniejsze.

Jako, że psychologiczne czynniki to klucz do sukcesu w wyśgiach downhill głęboka wiara w używane części rowerowe może czynić różnicę na wymagających trasach z kamienistymi sekcjami i skokami na kilkanaście metrów.

Jest to oczywiście możliwe tylko gdy części roweru zapewniają to, co obiecują. Taki jest cel, do którego dąży firma e*thirteen, założona w 2010 roku. W trakcie kompleksowych badań oraz testów na trasach na początku wynaleźli lekkie, wysokiej jakości prowadnice łańcucha. Wkrótce do gamy produktów dołączyły korby, zestawy kół oraz pedały.

W kolejnych latach doświadczenie w zjazdówkach zostało użyte do opracowania komponentów do innych rodzajów rowerów górskich. Obecnie oferta firmy e*thirteen obejmuje części do enduro i all-mountain jak również do cross-country i maratonów. Każda część jest specjalnie przystosowana do odpowiednich wymogów każdej dyscypliny.

Koncentrując się przede wszystkim na wyjątkowej wytrzymałości do jazdy downhill oraz freeride w przypadku modeli przeznaczonych do jazdy enduro i all-mountain skupiono się raczej na obniżeniu ich wagi dzięki ich użyteczności i wszechstronnemu użyciu. Takie rowery muszą wytrzymać wymagające sekcje zjazdowe, ale również zapewnić odpowiedni napęd podczas jazdy pod górę i ich komponenty również muszą spełnić te wymagania.  

Wysokiej jakości komponenty e*thirteen wciąż charakteryzuje ciągły rozwój, nowe technologie i innowacyjne materiały – bez względu czy są one przeznaczone do użytku we freeride, downhill, enduro czy cross country.