Legal Notice


Contents
  1. Information on returning old batteries
  2. Information on returning waste electrical and electronic equipment
  3. Duty to inform of the recovery rate according to § 15 (3) of the BattG
  4. Privacy Notes

I. Informacje zgodnie z niemiecką ustawą o bateriach (BattG)

W związku z dystrybucją baterii i zestawów baterii, jako ich dystrybutor jesteśmy zobowiązani zgodnie z niemiecką ustawą o bateriach aby poinformować klienta o następujących kwestiach:
Jesteś prawnie zobowiązany do zwrotu baterii. Możesz je zwrócić po użyciu w jednym z naszych sklepów, w lokalnym punkcie zbiórki lub w lokalnym sklepie. Baterie zawierające szkodliwe substancje są oznaczone symbolem przekreślonego kosza na śmieci, a także symbolem chemicznym (Cd, Hg lub Pb), który stanowi decydujący czynnik dla klasyfikacji jako substancja zawierająca substancje niebezpieczne. Zużyte baterie można przekazać do:

ROSE Bikes GmbH
- Centrum logistyczne -
Isselburger Str. 17
46395 Bocholt
Niemcy

Możliwość zwrotu baterii jest ograniczona do tych typów akumulatorów, które mamy lub posiadaliśmy w naszym asortymencie, a także do ilości, którą zwykle konsumenci zbywają.II. Informacje zgodnie z niemiecką ustawą o urządzeniach elektrycznych i elektronicznych (ElektroG)

W związku z dystrybucją urządzeń elektrycznych, jako dystrybutor jesteśmy zobowiązani zgodnie z niemiecką ustawą o sprzęcie elektrycznym i elektronicznym do informowania klienta o następujących kwestiach: Jesteś prawnie zobowiązany do zwrotu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Możesz go zwrócić po użyciu w jednym z naszych sklepów, w lokalnym punkcie zbiórki lub w lokalnym sklepie.


Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można przekazać:

ROSE Bikes GmbH
- Centrum logistyczne -
Isselburger Str. 17
46395 Bocholt
Niemcy

Możliwość zwrotu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest ograniczona do tego typu urządzeń, które mamy lub posiadaliśmy w naszym asortymencie, a także do ilości produktów, które zwykle konsumenci posiadają.

III. Duty to inform of the recovery rate according to § 15 (3) of the BattG

Furthermore, we comply with the obligations to publish according to § 15 (3) BattG by referring to the annual statistics communication of the values determined for the previous year by GRS eMobility: https://www.grs-batterien.de/newsroom/details/grs-erfolgskontrollen-neue-branchensysteme-sind-der-schluessel-fuer-eine-zukunftsorientierte-kreislaufwirtschaft/

IV. Privacy Notes

Waste electrical and electronic equipment often contains sensitive personal data. This applies in particular to information and telecommunications technology devices such as computers and smartphones. Please note that you as the end user are responsible for deleting the data on old devices you wish to dispose of.