pokaż produkty
Możliwość zwrotu w ciągu miesiąca rowery montowane w Niemczech Ponad 110 lat rodzinnej tradycji
Koszyk
  Rose

  Rozwijamy się z pasją

  ROSE – prawdziwa praca zespołowa 


  Nasz cel to konstruowanie najwyższej klasy rowerów. Wiele testów pokazało, że rowery ROSE należą do najlepszych na świecie. Nasze rowery wyznaczają trendy.

  Wprowadziliśmy przez lata wiele znaczących poprawek jak wewnętrzne prowadzenie kabli, suporty press-fit oraz optymalne kształty rur. Niezwykłe parametry sztywności naszych ram to jeden z powodów, przez które rowery ROSE były przez dekady w czołowej dziesiątce wśród międzynarodowych zwycięzców testów. 

  Nasi inżynierowie to kolarze z zamiłowania i spędzają wiele wolnego czasu na siodełku. Od 2011 Jürgen Telahr jest odpowiedzialny za rozwój oraz projekty techniczne rowerów szosowych, triathlonowych i trekkingowych oraz elektrycznych. Pochodzący z Bocholt Telahr jest świetnie przygotowany do tej pracy: “Gdy mieszkasz w Bocholt uczysz się jeździć na rowerze zanim nauczysz się chodzić” – mówi.

  Nasz zespół inżynierów powiększył się ponownie w 2013 roku. Dwóch enuzjastów MTB Max Sistenich i Christoph odpowiada za projektowanie rowerów górskich. Każdego dnia zajmują się hardtailem, rowerem full-suspension, na kołach 26, 29 lub 650b – czymolwiek co służy do cross country, all-mountain, enduro czy freeride’u.

  Max Sistenich swoje pierwsze doświadczenia zbierał jako ośmiolatek na rowerze BMX. “Mój pierwszy rower MTB dostałem w 1990 roku i mile go wspominam” – mówi Max, którego hobby stało się sposobem na życie. Jego zamiłowanie do rowerów i fascynacja technologią skierowały jego zainteresowania w stronę konstruowania rowerów. Christoph Krüppel jest także zadowolony z bycia częścią zespołu ROSE: “Mam szczęście, że łączę moją pracę z hobby i projektuję nowe rowery razem z zespołem zakręconych rowerzystów”

  Wspólnie z naszymi zespołami zawodowoców, którzy dają nam mnóstwo, użytecznych, zwrotnych informacji podczas użytkowania naszych rowerów projektujemy ramy idealnie pod ich przeznaczenie. “I tak powinno być zawsze. Zawodowe sportsmenki i sportsmeni spędzają na siodełku wiele czasu więc ich wrażenia to ważne informacje dla nas” wyjaśnia Christoph Krüppel. Nie koncentrujemy się tylko na technicznych parametrach jak sztywność i waga, ale zwracamy także uwagę na dynamikę i nowoczesne kształty naszych ram.

  Współpraca z Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Bocholt pod kierownictwem prof. dr Kerstiensa i prof. dr  inż. Nischa to kolejny, ważny składnik naszej pracy. Specjalizują się oni w takich zagadnieniach jak optymizacja kształtu ram karbononowych, rozwój napędów rowerów elektrycznych oraz holistycznym badaniem zachowania się podwozia w rowerach z pełnym zawieszeniem. Ta współpraca pozwala nam łączyć wiele lat naszego doświadczenia w projektowaniu ram z ekspercką wiedzą odnośnie zastosowania nowoczesnych materiałów i koncepcji napędu. Najnowsze badania i prace rozwojowe mogą w rezultacie być sprawdzone w praktyce. Efektem są nasze ramy oraz pomysły, które łączą w sobie to, co najlepsze zarówno od strony naukowej jaki praktycznej.

   
     załaduj mapę
  'załaduj mapę