Koniec z dyskomfortem podczas jazdy:
Sportowa seria Arteria - wyścigowe siodełko marki Terry

Siodełko rowerowe, na którym spędzasz wiele godzin musi pasować jak ulał. Poza kierownicą i pedałami siodełko jest najważniejszymi punktem kontaktu z twoim rowerem, na którym spoczywa większość ciężaru ciała podczas jazdy. Dlatego właściwy rozmiar oraz odpowiednia konstrukcja i komfort ergonomicznego siodełka to najważniejsze czynniki jakie wpływają na jego wybór. Pamiętając o tym firma Terry projektuje i przystosowuje linie produktów by oferować najlepsze doświadczenia podczas jazdy każdej grupie rowerzystów. Możesz wybierać między siodełkami męskimi i damskimi, o różnych szerokościach. Koniec z bólem podczas jazdy!

Całkowity komfort podczas wyścigu
W zoptymalizowanych pod kątem wagi modelach sportowej serii Arteria marka Terry łączy wąski kształt wyścigowego siodełka z wysokim komfortem siedzenia na długie trasy po szosie lub w górach. Szerokie kanały niwelują nacisk na wrażliwe okolice intymne podczas nachylania się do przodu. To zapobiega zdrętwieniu i uczuciu dyskomfortu na długich dystansach. Szerokie wycięcia są dostosowane do płci i dopasowane do męskiej lub damskiej anatomii. U pań kość łonowa jest usytuowana niżej niż u panów. Dlatego damskie siodełka mają wycięcie bliżej przodu gdy w męskich usytuowane jest bardziej do tyłu aby zmniejszyć nacisk na okolice intymne.

Zapewnienie ulgi dla tkanek miękkich w okolicach intymnych to ważny element Terry’s 3-Zone-Comfort-Principle Jest delikatne przesunięcie minimalnych punktów nacisku w stronę miejsca, na którym siedzimy. Ta strefa rozkłada nacisk równo na obie kości kulszowe dzięki zachowującej kształt wyściółce z pianki. Duża sztywność powracającej do pierwotnego kształtu, wytrzymałej pianki zapobiega kontaktowi kości kulszowych z anatomicznie ukształtowaną skorupą siodełka. Żelowe wersje modeli Arteria wyposażone są w duże, żelowe wkładki w miejscu kontaktu dla lepszego rozkładu nacisku i pochłaniania wstrząsów co daje niezwykły komfort podczas pedałowania.

Każdy model cieszy oko
Minimalistyczny projekt serii Artera, smukła sylwetka i płaskie ukształtowanie będzie świetnie pasować do Twojego roweru. Wysokiej jakości materiały użyte w produkcji tego lekkiego siodełka łączą jakość i funkcjonalność, zapewniają trwałość. Eleganckie szyny siodełka CrMo połączone są z odporną na ścieranie wyściółką siodełka - WeatherMax DuraSilk. Całość wygląda harmonijnie jakby wykonana była z jednego kawałka materiału. W rowerach górskich Arteria będzie idealnie pasować do XC, maratonów i wyścigów. W rowerach szosowych także sprawdzi się na długich, bezproblemowo przejechanych dystansach. Wybierz swoje własne siodełko Terry odpowiednie dla płci, rozstawu kości oraz zapotrzebowania na komfort.