Pirelli SCORPION™ MTB Tyres
Zaszalej na swoim rowerze – na nowych oponach MTB Pirelli SCORPION™ do jazdy cross-country oraz na ścieżki.

:Powrót Pirelli

Przez ponad dwie dekady o włoskim producencie opon było cicho w branży gdy mówiono o oponach rowerowych. Teraz czas na ofensywę. Po zaprezentowaniu pierwszej, nowej opony do roweru szosowego – serii P ZERO™ Velo 017, pokazano teraz światu linię opon MTB SCORPION™

Entuzjaści sportów motorowych od razu zauważą podobieństwa ponieważ mimo wszystko Pirelli pozostało wierne swojemu sposobowi wybierania nazw. Modele P ZERO™ wyróżniały się zawsze najdzwyczajnymi osiągami na asfalcie w sektorze motoryzacyjnym stąd taka nazwa opony do kolarstwa szosowego, a modele SCORPION™ preferowane były na błotniste warunki terenowe.

Geny rodem ze sportu motorowego

Pirelli korzysta z doświadczenia zdobytego przy opracowywaniu opon motocyklowych SCORPION™MX, które z sukcesami używane były przez wiele lata w motocrossie i wykorzystało je w pracach nad oponami SCORPION™ MTB. Jest jeszcze jeden motyw przewodni zawarty w całej serii wyczynynowych opon tej włoskiej marki – kod koloru odpowiada odpowiedniemu zastosowaniu.

Kolor czerwony opon SCORPION™MTB oznacza Ciężki Teren (H). Kompaktowy profil klocków bieżnika i niski profil dają niskie opony toczenia i wysoką przyczepność w ciężkim, skalistym terenie. Kolor żółty oznacza wszechstronność i cechuje opony na Teren Zróżnicowany (M). Dzięki średniemu profilowi klocków ten typ opony jest idealny na zróżnicowany teren. Zarówno wtedy gdy jest twardo, miękko, mokro lub sucho. Kolor niebieski to Miękkie Podłoże (S) czyli opony które najlepiej zachowują się na luźnej i miękkiej nawierzchni dzięki głębokiemu bieżnikowi i dużymi przestrzeniami pomiędzy klockami.
Specjalne opony na tył (R) są oznaczone na zielono i mają specyficzny bieżnik, który daje niskie opony toczenia, dużą trakcję i świetną przyczepność na suchym i mokrym. Specjalna mieszanka gumy zapewnia wysoką żywotność, która jest taka sama jak przedniej opony.

Przyczepność, Tłumienie, Odporność na przebicia - proste

Opony SCORPION™MTB charakteryzują się prostą, a zarazm mocną konstrukcją. Wszystkie zawierają wszechstronnny komponent Pirelli SmartGRIP. Gwarantuje bezkompromisową przyczepność na suchym i mokrym oraz ma takie same właściwości na poczatku jak i po kilku latach eksploatacji.

Dla najlepszej stabilności i trakcji przy niskim ciśnieniu SCORPION™ 2.2; 2.2 LITE & opony 2.4 LITE mają elastyczny oplot 120 TPI.

Ze względu na przeznaczenie opony SCORPION™ 2.4 mają wytrzymały oplot 60 TPI ze wzmocnionymi ściankami 120 TPI dla dodatkowej ochrony przed przebiciem. Oczywiście wszystkie opony Pirelli SCORPION™MTB są przystosowane do systemu tubeless.

SCORPION™ MTB Lite: coś dla maniaków niskiej wagi

Wszystkie opony SCORPION™ MTB za wyjątkiem opon tylnych są także dostępne w wersji Lite, która ma niższą wagę i opory toczenia. To czyni opony Lite odpowiednimi dla tych, którzy przywiązują dużą wagę do redukcji masy.

We need your consent to load Youtube.

We use a third-party service to embed video content. This service may collect data about your activities. Please read the details and agree to use the service to view this video.