0 Wyniki

Buty kolarskie dla dzieci - dziecięce buty rowerowe na szosę i MTB z lub bez bloków

Specjalne kolarskie buty nie są niezbędne na pierwsze wycieczki. Gdy tylko dzieciaki wkręcą się w jazdę na rowerze buty rowerowe staną się ważną częścią garderoby. Buty szosowe oraz MTB na pedały bez bloków pomagają dzieciakom efektywniej przekazywać moc na pedały. Płaskie pedały oferują dobre trzymanie i nie posiadają zagłębień na system bloków aby zapewnić największą wszechstronność użytkowania. W naszym przewodniku po butach rowerowych dla dzieci chcielibyśmy wyjaśnić, które buty do czego są przeznaczone i na co zwracać uwagę przy wyborze.

Nasza oferta obejmuje buty szosowe dla dzieci, podobnie jak buty MTB dla dzieci, a także buty do zwykłych pedałów dla chłopców i dziewcząt w standardowych rozmiarach, kolorach i cenach popularnych marek jak NORTHWAVE i FIVE TEN.


Dziecięce buty szosowe - buty kolarskie do pedałów szosowych

Szosowe buty dla dzieci mają podeszwy z trzema otworami w układzie trójkąta. To pozwala przymocować bloki by używać butów w połączeniu z zatrzaskowymi pedałami w standardzie na trzy śruby. Dziecięce buty szosowe są w ten sposób odpowiednie do następujących systemów: Look Delta i Keo, Shimano SPD-SL, Speedplay Light Action, Zero, X-Series (z adapterem na 3 śruby), Campagnolo Pro-Fit, Mavic Zxellium, Time Iclic/Xpresso oraz Time Impact

Podczas gdy tenistówki i buty sportowe mają elastyczną, miękką i gumową podeszwę buty szosowe dla dzieci mają nylonową podeszwę, która jest dużo sztywniejsza. Wysoka sztywność zapewnia najlepszy transfer mocy na pedał. Jedyna niedogodność: podczas dłuższego spaceru buty takie są mniej komfortowe niż standardowe buty sportowe. Dla odpowiedniej stabilizacji podczas chodzenia buty mają malutkie obcasy.

Górny materiał juniorskich butów szosowych jest zwykle połączeniem syntetycznej skóry i oddychających wstawek z siateczki. To zapewnia idealną wentylację nawet podczas ciepłych dni jak również świetną aerodynamikę.

Pozwalające na indywidualne dopasowanie zamknięcie velcro gwarantuje precyzyjne dopasowanie i zapobiega wyślignięciu się pięty z buta.


Dziecięce buty MTB - kolarskie buty do pedałów rowerów górskich.

Górskie buty rowerowe dla dzieciaków mają dwia, równoległe otwory w podeszwie. To pozwala na przymocowanie bloków w połączeniu zatrzaskowymi pedałami w standardzie na dwie śruby. W ten sposób dziecięce buty MTB są odpowiednie do stosowania z następującymi systemami: Shimano SPD, Time ATAC, CrankBrothers, CrankBrothers Race, Look MTB, Xtreme MTB i Wellgo MTB jak również w rowerach spinningowych w klubach fitnes,a także do turystyki.

W przeciwieństwie do tenisówek, butów sportowych i butów z płaskimi podeszwami górskie buty mają nylonową podeszwę która jest o wiele sztywniejsza. Wysoka sztywność zapewnia lepszy transfer mocy na pedały. Jedyna niedogodność: podczas dłuższego spaceru buty takie są mniej komfortowe niż standardowe buty sportowe.

Przemyślane rozmieszczenie i kształt odpowiednich profil bieżnika zapewniają odpowiednią przyczepność butów MTB na śliskiej ziemi i pozwalają także pchać rower pod górę także w błocie.

Buty MTB dla dzieci wyposażone są w wyjątkowo wytrzymały materiał na górnej części, odporny na uderzenia gałęzi, upadki i nie tylko.

Pozwalające na indywidualne dopasowanie zamknięcie velcro gwarantuje precyzyjne dopasowanie i zapobiega wyślignięciu się pięty z buta.


Buty dla dzieci do pedałów płaskich

Buty kolarskie z blokami nie są zawsze właściwym wyborem. Szczególnie jeśli jedziesz po wymagających technicznie trasach i potrzebujesz od czasu do czasu szybko zdjąć nogi z pedałów, buty z płaskimi podeszwami warte są rozważenia.

Dziecięce buty rowerowe do płaskich pedałów w sklepie internetowym ROSE mają specjalną, gumową podeszwę. Nie ma wgłębienia w podeszwie więc but nie może być połączony z pedałami zatrzaskowymi.

Sercem butów rowerowych z płaskimi pedałami jest mieszanka gumy. Dzięki przemyślanej kompozycji składników, z których wykonana jest podeszwa oferuje maksymalną przyczepność na każdej nawierzchni Czy będą to pedały płaskie, platformowe, błoto czy mokre podłoże - górskie buty rowerowe z płaską podeszwą oferują świetną przyczepność.

Ponadto gumowa podeszwa ma jeszcze jedną zaletę. Jest bardzo elastyczna. Zapewnia wysoki komfort w sekcjach gdzie trzeba podejść. Tylko w stosunku do przekazywania mocy na pedały elastyczność podeszwy oznacza niewielki kompromis w działaniu.

Co więcej buty do płaskich pedałów dla dzieci wyróżniają sięwierzchnim materiałem o dużej wytrzymałości i odpornością na przedarcie. Dlatego nie ulegną łatwo uszkodzeniu przez gałęzie.

W zależności od modelu dziecięce buty do płaskich pedałów można dopasować poprzez zamknięcie na rzepy lub klasyczne sznurówki.


Z tymi praktycznymi poradami nie powinno być problemem znalezienie odpowiednich butów kolarskich dla Twojego dziecka. Jeśli masz więcej pytań prosimy skontaktować się z naszymi ekspertami przez e-mail, telefon lub w jednym z naszych sklepów. Chętnie Ci pomożemy.

Nasza oferta obejmuje buty szosowe dla dzieci, podobnie jak buty MTB dla dzieci, a także buty do zwykłych pedałów dla chłopców i dziewcząt w standardowych rozmiarach, kolorach i cenach popularnych marek jak NORTHWAVE i FIVE TEN.