WD-40 powoduje, że rower toczy się lekko

WD-40 jest popularnym produktem o wielu zastosowaniach, który można użyć do prawie wszystkich napraw oraz do konserwacji. Klasyczna wersja w żółto-niebieskiej puszce została wprowadzona na rynek w 1958 roku jako produkt chroniący przed wodą oraz korozją. Jakkolwiek ten rower może być również używany jako odrdzewiacz, środek zapobiegający korozji i utlenianiu, środek czyszczący oraz lekki smar. Dzięki swojej wszechstronności WD-40 używany także jest w warsztatach, gospodarstwach domowych i w sektorze usług. Linki w pancerzu oraz przerzutki także mogą być smarowane WD-40. Typowa puszka dostępna jest w różnych rozmiarach i jest do niej dołączony praktyczny, sztywny dozownik, który można ustawiać w dwóch, różnych pozycjach. Jedna służy do aplikacji punktowej preparatu, a druga do rozprowadzania na większej powierzchni.

Po użyciu preparat pozostawia cienki film olejowy, który chroni daną powierzchnię.

Poza tym wszechstronnym sprayem zakres produktów WD-40 obejmuje dodatkowe produkty specjalnego użytku. Jako, że wszechstronny spray nie jest odpowiedni do rowerowych łańcuchów zatem zakres produktów obejmuje spray do czyszczenia łańcucha, olej do łańcucha i spray do konserwacji, które zostały specjalnie stworzone do konserwacji łańcucha i napędu. Ich zaletami jest mniejsze zużycie mocno obciążanych części, lepsza praca przerzutek, wyższa wydajność, ochrona przed korozją i przez to mniejsze ryzyko awarii spowodowane pęknięciem łańcucha.

Poza standardowym olejem do łańcucha, WD-40 także oferuje olej przeznaczony na mokre i błotniste warunki. Ten olej gwarantuje długotrwałe smarowanie łańcucha nawet w ekstremalnych warunkach.

WD-40 oferuje także odpowiednie produkty do czyszczenia delikatnych powierzchni jak karbon, chrom, guma czy powierzchnie pomalowane. Dzięki ich wydajności oraz łatwości użycia produkty do czyszczenia i pielęgnacji to mądry wybór do codziennych zastosowań.