Vredestein – ponad 100 lat doświadczenia w produkcji opon
WYSOKIEJ JAKOŚCI OPONY ROWEROWE OPRACOWANE PRZEZ EKSPERTÓW Z HOLANDII

Firma Vredestein ma za sobą długą i bogatą historię. Od 1909 roku holenderska firma produkuje wysokiej jakości wyroby gumowe, a już od początku działalności koncentrowała się na oponach do samochodów i rowerów. Dzisiejsze opony rowerowe Vredestein to rezultat tych długoletnich doświadczeń. Gama produktów obejmuje opony dla każdego rowerzysty czy to hobbysty, czy profesjonalisty i są to zarówno superlekkie, gładkie opony dla kolarzy szosowych jak i niezawodne opony trekkingowe oraz do rowerów górskich.

Vredestein inwestuje wiele zasobów w badania i rozwój nowych produktów. To gwarantuje ich maksymalne osiągi, a jakość składników mieszanki jest regularnie testowana w laboratoriach i poddawana dalszemu rozwojowi.

Dobra opona rowerowa powinna łączyć w sobie różne właściwości. Prócz idealnej przyczepności na różnym podłożu i w różnych warunkach pogodowych powinna także oferować niskie opory toczenia by rower był łatwy w prowadzeniu i zwrotny. Gdy opona jest zbyt cienka aby obniżyć wagę jest mniej trwała i odporna na przebicie. Opony Vredestein mają świetną technologię ochrony przed przebiciem uzyskaną poprzez gęste włókna poliamidu w oplocie i dlatego oferują świetną ochronę przed przebiciem. Ponadto prócz tych zalet waga opony jest niska, a charakterystyka prowadzenia sportowa. Opony to także okazja by nadać rowerowi osobistego charakteru i dlatego większość modeli jest produkowana w różnych kolorach.

Ponadto Vredestein także oferuje opony dla cyklistów hobbystów. Wiedza zdobyta przy opracowywaniu najwyższej klasy opon także wykorzystywana jest w procesie tworzenia tańszych modeli.