SIXTUS
PIELĘGNACJA TWOJEJ SKÓRY PRZED I PO TRENINGU

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest częścią zdrowego stylu życia. Dbałość ta jest szczególnie ważna dla sportowców, którzy lubią aktywność na powietrzu. Firma Sixtus znad jeziora Schliersee w Górnej Bawarii od ponad 80 lat dba o regenerację skóry sportowców dzięki kremom, balsamom i olejom z naturalnych składników.

Wybrane esencje naturalnych ziół alpejskich, olejków eterycznych, olejków z wiesiołka i alantoiny - ta opatentowana formuła stanowi podstawę najwyższej jakości produktów do pielęgnacji ciała firmy Sixtus. Zioła alpejskie są wybierane zgodnie z działaniem i rodzajem skóry; oleje eteryczne są ekstrahowane z kwiatów, liści i korzeni. Zawierają nie tylko uzdrawiające składniki, ale także dają kremom przyjemny zapach. Kwas gamma-linolenowy, cenny składnik wiesiołka, zwiększa elastyczność skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek na twarzy. Allantoina, wyciąg z koniczyny łagodzi podrażnioną skórę i przyspiesza regenerację komórek.

Wiele cennych ziół alpejskich rośnie prawie tuż przed bramą fabryki Sixtus. Inne składniki pochodzą z innych regionów jak np. świerk igłowy ze strefy śródziemnomorskiej. Wszystkie surowce są testowane na miejscu w laboratoryjnych warunkach, a następnie są przetwarzane w sposób przyjazny dla środowiska.

Jakość sprawdzona przez lata : od roku 1952 firma Sixtus wyposaża niemieckie zespoły olimpijskie w uzdrawiające wyciągi ziołowe. Sixtus jest szczególnie związany z kolarstwem i już od wielu lat oferuje sportowcom sprawdzone środki zaradcze.

Wiedza sięgająca kilku wieków wstecz o uzdrawiającym działaniu ziół wykorzystywana jest do opracowywania w 100% naturalnych produktów firmy Sixtus w połączeniu z nowoczesną technologią przetwarzania. Najwyższa jakość pozwala dbać o narażoną na niekorzystne warunki skórę sportowców.