Orthomol
suplementy diety i żywność dietetyczna dla sportowców i nie tylko

Idea Orthomol narodziła się na  lotnisku w Monachium, gdzie na początku lat 90. XX wieku  ekspert ds. marketingu farmaceutycznego Dr Kristian Glagau spotkał się z chemikiem dr Hansem Dietlem.  Koncepcja oferowania mikroelementów  różnych zastosowań miała szansę powodzenia na  rynku niemieckim. Założyli Orthomol i jako pierwsi w Niemczech wprowadzili asortyment produktów opartych na idei medycyny ortomolekularnej. Produkcja rozpoczęła się  od dwóch pracowników na powierzchni biurowej o 140 m², a z czasem przekształciła się w firmę z 400 pracownikami, dla których Twoje zdrowie jest motywacją.

Doświadczenie i jakość w rodzinnym przedsiębiorstwie
Orthomol tworzy, rozwija i dystrybuuje suplementy diety dla zrównoważonego odżywiania w oparciu o badania w dziedzinie medycyny i żywienia. W celu spełnienia wymagań najwyższej jakości firma zarządzana przez właściciela wytwarza swoje  produkty wyłącznie w Niemczech. Siedziba znajduje się w Langenfeld w północnej części Nadrenii-Westfalii. Dzięki wysokim standardom i wieloletniemu doświadczeniu Orthomol od 25 lat jest pionierem w dziedzinie odżywek produkowanych na bazie wiedzy medycznej. Produkty firmy Orthomol są obecnie dostępne w ponad 30 krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Japonii  i Arabii Saudyjskiej. Dzięki bogatemu doświadczeniu i współpracy z lekarzami i aptekami asortyment produktów jest stale ulepszany i powiększany.

Suplementy diety podczas uprawiania  sportu i na co dzień
W gamie  produktów Orthomol znajdują się suplementy diety wzbogacone o wiele witamin. Dla sportowców  stworzono  specjalnie opracowane preparaty, takie jak Orthomol Sport, który, w przypadku zwiększonego wysiłku wzbogaca sportową dietę o witaminy: B,  C,  E, magnez i wapń. Oferujemy różne formy odżywek, w tym tabletki, kapsułki i fiolki do sporządzania napojów.