Dartmoor
Przebojowe komponenty dla wyskakujących wysoko

Dartmoor to polski producent wysokiej jakości ram do rowerów górskich i komponentów na szczególnie trudnych warunków jazdy. Marka słynie z kolarstwa górskiego Gravity- w tym w Dirt Jump, Slopestyle, Freeride i Downhill - wszystko dla adrenaliny, kontroli nad rowerem i wreszcie zabawy.

Lekkie i proste elementy Dartmoor łączą wytrzymałość ze stylem, a tym samym odzwierciedlają dwa główne aspekty dyscyplin Gravity, gdzie chodzi o opanowanie skoków i przeszkód w elegancki, lekki i technicznie wymagający sposób. Wszystkie elementy polskiej firmy są dostępne w szerokiej gamie anodowanych kolorów, dzięki czemu można dostosować swój rower co do najdrobniejszych szczegółów.

Do najważniejszych elementów Dirt Jump i Downhill należą pedały. Muszą zapewnić bezpieczną przyczepność w bardzo trudnych sytuacjach i wchłonąć prawie całą masę rowerzysty podczas wykonywania skoków.

Wszystkie pozostałe części Dartmoor są również dobrze zaprojektowane ze zdumiewającym dbałością o szczegóły. Wiedza na temat wymagań sportowców Gravity pochodzi od praktyków: Dartmoor ściśle współpracuje z utytułowanymi sportowcami. Ta dość młoda firma wysoko ceni bliskie relacje i współpracę z rowerzystami.